Logo
Wydrukuj tę stronę

Wystawa „Kolory wyobraźni” w brzozowskiej Bibliotece Pedagogicznej

Wystawa „Kolory wyobraźni” w brzozowskiej Bibliotece Pedagogicznej fot. Katarzyna Koźma

    19 czerwca 2013 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filii w Brzozowie odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych Renaty Zaremby. Organizatorami wystawy pt. „Kolory wyobraźni” i wernisażu byli : Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Brzozowie i Warsztat Terapii Zajęciowej w Starej Wsi.

   W spotkaniu wzięli udział m. in.: pani Alicja Tomoń - Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi, pani Zofia Foryś – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzozowie, pani Janina Czurczak - Kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzozowie, pan Bogdan Błaż - Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzozowie, pan Tomasz Ścibor z Urzędu Miejskiego w Brzozowie, inni zaproszeni goście, rodzina autorki prac, grupa osób z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi i Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowie. Spotkanie prowadził Piotr Boczar, pracownik biblioteki.

   Renata Zaremba, autorka prac, od 1999 r. jest uczestniczką Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi, od 2008 r. rozwija swój talent w pracowni rozmaitości. Jej największą pasją od niedawna stało się rysowanie oraz malowanie pastelami i kredkami. Tematyka jej twórczości związana jest z otaczającym ją środowiskiem, domem rodzinnym, pracą na gospodarstwie i ze zwierzętami. W swoich pracach zawiera elementy zarówno ze świata realnego, jak i fantastycznego, emanują one ciepłem i optymizmem. Pani Renata ma na swoim koncie wiele osiągnięć w różnych konkursach. Zdobyła m. in.: II miejsce w kategorii malarstwo w wojewódzkim etapie V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” w 2007 r. , wyróżnienia w wojewódzkich etapach IX i X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” w 2011 i 2012 r., wyróżnienie w konkursie „Stanisław Wyspiański w Twórczości Artystów Niepełnosprawnych” w 2007 r., wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Teofila Ociepki w Bydgoszczy w 2010 r., I miejsce w eliminacjach powiatowych i wojewódzkich XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Państwowej Straży Pożarnej w 2013 r.

   Wystawę prac Pani Renaty Zaremby można oglądać do końca sierpnia 2013 r. w lokalu biblioteki przy ulicy Parkowej 13. Zapraszamy

Elżbieta Szul

fot.Katarzyna Koźma

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.