Logo
Wydrukuj tę stronę

"Zadyma" na meczu "Brzozovii"

   W związku z naruszeniem porządku publicznego, do którego doszło w niedzielę w Brzozowie, blisko trzydziestu kibiców zostało ukaranych mandatami karnymi. Na mecz „Brzozovi” Brzozów z „Sanovią” Lesko przyjechał autokar z grupą kibiców z Leska. Ich agresywne zachowanie skutkowało zdecydowaną interwencją policjantów.

 

 

   W niedzielę po południu na stadionie MOSiR w Brzozowie odbywał się mecz ligowy pomiędzy drużyną gospodarzy a „Sanovią” Lesko. Autokar z leskimi kibicami przyjechał jeszcze przed rozpoczęciem meczu, jednak decyzją organizatora ze względu na bezpieczeństwo nie zostali oni wpuszczeni na stadion.

   Do incydentu doszło w drugiej połowie meczu. Wówczas to kibice z Leska znajdujący się przy siatce ogrodzeniowej stadionu zaczęli śpiewać piosenki o wulgarnej treści, odpalać race świetlne, świece dymne oraz wyłamali jedno przęsło ogrodzenia stadionu. Brak reakcji kibiców na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem skutkował interwencją.

Kibice stawali się coraz bardziej agresywni, rzucili kilka odpalonych rac w kierunku policjantów. Funkcjonariusze wprowadzili leskich kibiców do autokaru, którym przyjechali na mecz. Jeden z brzozowskich kibiców rzucał wówczas kamieniami w samochody i policjantów.

   Z uwagi na zbiorowe naruszenie porządku publicznego oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy i wywierania wpływu na czynności policjantów związane z przywróceniem porządku na meczu autokar z kibicami został skierowany na parking przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie.

W toku dalszych czynności wszyscy kibice zostali wylegitymowani. W stosunku do 29 mężczyzn za zakłócenie porządku publicznego policjanci nałożyli mandaty karne. Wobec dwóch kibiców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Krośnie.

   Ponadto policjanci ustalili pięciu nieletnich, którzy wspólnie z pozostałymi kibicami dopuścili się zbiorowego naruszenia porządku publicznego. W ich sprawach materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego. Trzech uczestników zdarzenia, najbardziej agresywnych, zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie. Odpowiedzą oni za popełnione przestępstwa w trybie przyspieszonym. (KPP Brzozów)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.