Logo
Wydrukuj tę stronę

Gloria Victis - finały

Gloria Victis - finały

    Przy ponad trzydziestopniowym upale rozgrywane były w minioną niedziele (28.07), na stadionie w Jasienicy Rosielnej, finały turnieju „Gloria Victis”. Turniej organizowany przez Radę Powiatową LZS w Brzozowie i miejscowy GOK, skupił piłkarskie zespoły z powiatu brzozowskiego. W niedzielnych - zagrali: „Iskra” Przysietnica, GLKS Jasienica Rosielna, „Gawoinstal” Izdebki i LKS Golcowa. Ta ostatnia drużyna pokonała w półfinale „Brzozowię” MOSiR Brzozów 3:0, co było nie lada sensacją. 

   W pierwszym meczu „Iskra” pokonała młodziutką drużynę „Gawoinstalu” 2:0 (1:0), bramki – D. Niezdodzki i Ł.Kurzydło. W drugim z meczy gospodarze wygrali z LKS Golcową 3:1 (1:1), po bramkach: M. Szwerca-2 i D.Chęcia, dla pokonanych- R. Potoczny. Brzydki mecz, wiele fauli, co spowodowało pokazanie przez sędziego czerwonej i trzech żółtych kartek. W walce o trzecie miejsce pomiędzy Izdebkami i Golcową były dwie odsłony, w pierwszej połowie dominował „Gawoinstal” prowadząc już 3:1 aby w drugiej połowie stracić przewagę. W normalnym czasie mecz zakończył się remisem, w rzutach karnych lepszymi okazali się piłkarze Izdebek.

    Wielki finał to pojedynek gospodarzy z „Iskrą”. Pomimo upału, szybkie tempo, akcja za akcję, tylko wiele niecelnych strzałów denerwowało licznie zgromadzona publiczność. Zawodnicy co chwilę chłodzili się wodą z pojemnika ustawionego tuż za linią boiska. Wygrali miejscowi 1:0 (bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Marcin Szwarc) i to oni odebrali z rąk wójta Gminy Jasienica Rosielna puchar.

    Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Łukasz Gurgacz (kapitan), Mateusz Fiołek, Rogoz Michał, Dobosz Marcin, Chęć Jakub, Robert Koza, Mateusz Fic, Zbigniew Misły, Tomasz Wątróbski, Dawid Chęć, Marcin Szwerc, Mirosław Kłapkowski i Radosław Fiejdasz.

    Kolejna cenna inicjatywa RP LZS a w zasadzie Bronisława Przyczynka, który czuwał nad wszystkim. Organizacja całości, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, bez zarzutu. Dla uczestniczących drużyn była okazja nie tylko zagrać w turnieju, ale też sprawdzić stopień przygotowania do zbliżającej się jesiennej piłkarskiej rundy. 

 

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.