Logo
Wydrukuj tę stronę

Blizne. Góralski Dzień Babci i Dziadka

Blizne. Góralski Dzień Babci i Dziadka

Tłumy specjalnych gości odwiedziły  salę dolnego kościoła w Bliznem. Wszystko z powodu uroczyście obchodzonego Dnia Babci i Dziadka w klimacie góralskim.

    Przedszkolaki, a właściwie górale i góraleczki przedstawiły wiersze i piosenki dla swoich babć  i dziadków. Nawiązując do góralskiego stylu zaśpiewały i zilustrowały ruchem utwór „W murowanej piwnicy”. Dzieci złożyły życzenia i wręczyły upominki – zdjęcia, które dziadkowie będą mogli zawiesić na lodówkę i na co dzień mieć „na oku” swoje kochane wnuki.

     Tańców, pląsów i korowodów nie było końca. Wiele emocji wywołały również konkursy.   Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci faworków, pączków, ciastek, kapuśniaczków, owoców oraz ciepłej herbatki. Dzieci poznały obyczaje, stroje, muzykę i kroki tańców góralskich, zaś dziadkowie mogli odświeżyć swoją pamięć. Wesoła zabawa sprawiła, że zarówno babciom, dziadkom  i wnukom uśmiech w tym szczególnym dniu nie schodził z twarzy. I właśnie o to nam chodziło!

     Do przygotowania tej imprezy wykorzystano środki i pomoce zakupione  z projektu unijnego pn. „Równy start w przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

     Dziękujemy Gospodarzowi Parafii   - Księdzu  Proboszczowi Markowi Grzebieniowi za udostepnienie pomieszczeń dolnego Kościoła w Bliznem.                                         

                                                                                                                                                        oordynator merytoryczny  Marta Frydrych

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.