Logo
Wydrukuj tę stronę

Policja wraca do Jasienicy Rosielnej

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

     Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Adam Paczosa informuje mieszkańców gminy Jasienica Rosielna o tym, że

w dniu 1 października br. został otwarty Punkt przyjęć dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Punkt przyjęć interesantów mieści się w budynku Urzędu Gminy Jasienica Rosielna.  Dzielnicowy będzie dyżurował w każdy wtorek i czwartek.
wtorek od godz. 10.00 do godz. 13.00
czwartek od godz. 16.00 do godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane kontaktem z dzielnicowym z terenu gminu.
...

Czytamy na stronie brzozowskiej Policji

    Dokładnie dwa lata temu – 6 października 2012 r. na portalu krytycznie odniosłem się do ówczesnej reformy w Policji, likwidującej posterunki. Dzięki mądrości ówczesnego komendanta powiatowego w Brzozowie zlikwidowano tylko jeden posterunek, (w innych powiatach po kilka). Protestowali wówczas wszyscy od Starosty Brzozowskiego zaczynając, poprzez władze gminy na mieszkańcach wsi kończąc. Nie pomogło. Posterunek „musiał” zostać zlikwidowany w imię czyjegoś pomysłu na kolejną reformę. Minęło dwa lata i obecny komendant Adam Paczosa przywraca Policję w gminie Jasienica. Teraz - jako punkt przyjęć dla interesantów z gminy. Policja wraca bliżej ludzi, bliżej ich problemów i kłopotów. Łatwiej bowiem np. z Woli Jasienickiej dojechać do Jasienicy niż do Brzozowa. Załatwiając sprawę w gminie można przy okazji zgłosić się z problemem do dyżurującego dzielnicowego.

     Czyli „wykrakałem” pisząc dwa lata temu: Apelować wypada tylko do władz gminnych w Jasienicy – nie pozbywajcie się lokalu po posterunku, niech tam będzie choćby punkt przyjęć interesantów przez dzielnicowych lub dzielnicowego. Kolejna reforma w Policji przywróci tu bowiem „jakieś coś” policyjne, dziś trudno przewidzieć nazwę. Historia lubi się powtarzać.

     Może wreszcie ktoś „na górze” zrozumiał, że to w powiatach wiedzą najlepiej jak rozdysponować policyjne siły i środki jednostki. Oby tylko nowa pani minister nie zaczęła urzędowania od polecenia dokonania kolejnej policyjnej reformy, a jeśli już niechże będzie, jeśli musiałaby być - to budującą a nie likwidującą policyjne struktury. (admin)  

     Artykuł sprzed dwu lat: „W Jasienicy już bez Policji” – zobacz: KLIK

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 02 październik 2014 23:04

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.