Logo
Wydrukuj tę stronę

Europejski Dzień Języków w Gimnazjum w Orzechówce

fot. Agata Skarbek fot. Agata Skarbek

26 października obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczestnicy programu Youngster podjęli wyzwanie organizacji tego dnia w naszej szkole. Dołączyli do niej chętni uczniowie z klasy I i II Gimnazjum.

Uczniowie przygotowali tablice tematyczne na temat różnych krajów, na których przedstawili najważniejsze informacje związane z nimi, niektóre przydatne zwroty, symbole, sylwetki słanych ludzi.Agata Skarbek

Z okazji tego święta zorganizowano także konkurs tematyczny, została wystawiona skrzynka, do której uczniowie mogli wrzucać odpowiedzi na pytania, które pojawiły się tego dnia rano na gazetkach na korytarzu, a które dotyczyły krajów i języków europejskich. Uczniowie zebrali się na holu i obejrzeli prezentacje multimedialne, następnie odbyło się losowanie nagród w konkursie.

Na końcu organizatorzy, w strojach nawiązujących do poszczególnych krajów częstowali swoich kolegów własnoręcznie przygotowanymi potrawami z różnych krajów, jak np. angielska herbata z mlekiem i mufinki, niemiecka sałatka ziemniaczana i Apfelstrudel, „chińska zupka” i ryż, rogaliki i bagietki francuskie itp.

                                                                                  Agata Skarbek

Ostatnio zmienianyśroda, 22 październik 2014 12:07

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.