Logo
Wydrukuj tę stronę

Jasełka w Zespole Szkół w Orzechówce - „Tradycja i prostota…”

fot. Roman Krupa fot. Roman Krupa

        Jak co roku w Zespole Szkół w Orzechówce można było obejrzeć przedstawienie związane z Bożym Narodzeniem w Betlejem. Tym razem spektakl przygotowali najmłodsi – dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie  klas I-III szkoły podstawowej.

19 grudnia 2014 r. spektakl przygotowany przez nauczycieli (Lucynę Prajzner, Martę Krupa, Ewę Kwolek, Beatę Pliś, Kamilę Pilawską, Ks. Krzysztofa Rygiel) i uczniów Zespołu Szkół podziwiała społeczność szkolna. 7 stycznia jasełka wystawiono dla pracowników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliznem, a dzień później przedstawienie obejrzała społeczność lokalna.

            Na scenie pojawili się niezwykli goście – Święta Rodzina, trzej Królowie, chóry anielskie. Dzieci i pasterze przywitali nowonarodzonego Jezusa. Nie zabrakło pieśni związanych z Bożym Narodzeniem  i koncertu kolęd na cymbałkach w wykonaniu uczniów klasy I. Liczne rekwizyty wskazywały na  ubóstwo stajenki, w której zatrzymała się Święta Rodzina. Prostota dekoracji podkreślała miłość i radość Maryi i Józefa z narodzin Dziecka. Pokazywała, że nie bogactwo domu jest ważne, ale wzajemna miłość, która daje radość i siłę do pokonywania nawet najtrudniejszych przeszkód i problemów, które pojawiają się w życiu. Wystawione jasełka przypominały, że wartości każdego człowieka nie mierzy się ilością dóbr materialnych, które zgromadził. O wartości człowieka świadczy jego serce i czyny. Boże Narodzenie możemy przeżywać co dzień w swych sercach.

            Tegoroczne jasełka były tradycyjnym przypomnieniem wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem. Dziecięca wrażliwość w odgrywaniu ról, autentyczna  radość ze śpiewania kolęd i skupienie przy koncercie pokazują sposób przeżywania wyjątkowych Świąt.

  Ewa Niemiec

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 styczeń 2015 13:55

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.