Logo
Wydrukuj tę stronę

100 lat mieszkanki Jasienica Rosielna

fot. arch. UG Jasienica Rosielna fot. arch. UG Jasienica Rosielna

Pani Maria Mrozek urodziła się 20 maja 1915 roku w Jasienicy Rosielnej, jako czwarte i najmłodsze dziecko w rodzinie. W wieku trzech lat straciła na wojnie ojca i wraz z rodzeństwem zostali półsierotami. Wychowywała się w Jasienicy Rosielnej, pomagała mamie w prowadzeniu gospodarstwa, a w wieku 20 lat wyjechała na służbę do rodziny mieszkającej w Krakowie. Pomagając w prowadzeniu domu i opiekując się dziećmi doczekała emerytury i w roku 1976 powróciła do Jasienicy Rosielnej.

Od powrotu do rodzinnej miejscowości Pani Maria Mrozek mieszka u swojej chrześnicy pani Wandy Gierlach, na Jasionce. Do 93 roku życia była osobą samodzielną i aktywną, jednak od 7 lat jest obłożnie chora i wymaga stałej opieki najbliższych. Wraz z panią Józefą Lubecką, która setne urodziny obchodziła dnia 17 lutego bieżącego roku, są najstarszymi mieszkankami Gminy Jasienica Rosielna.

Z okazji setnych urodzin Jubilatkę odwiedziła delegacja samorządu Gminy Jasienica Rosielna: Wójt Gminy Urszula Brzuszek, Kierownik USC Elżbieta Długosz oraz w zastępstwie Kierownika Inspektoratu ZUS w Brzozowie pani Beata Pająk. Szanownej Jubilatce życzymy wszystkiego najlepszego!

(UG Jasienica Rosielna) 

Ostatnio zmienianywtorek, 26 maj 2015 14:24

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.