Logo
Wydrukuj tę stronę

Festyn rodzinno-misyjny w Orzechówce

fot. Roman Krupa fot. Roman Krupa

14 czerwca przed Zespołem Szkół w Orzechówce odbył się Festyn rodzinno-misyjny. W organizację włączyła się szkoła, Rada Rodziców działająca w Zespole Szkół oraz Parafia.

Pikniki rodzinne to tradycja szkoły, a w związku z Ogólnopolskim Kongresem Misyjnym organizatorzy postanowili zaprosić mieszkańców Orzechówki na festyn rodzinno-misyjny.

Uroczystość swą obecnością uświetnili: Pani Urszula Brzuszek – Wójt Gminy Jasienica Rosielna, Pan Jan Winiarski – Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy, Pan Adolf Kuśnierczyk – Sołtys wsi Orzechówka, Radni wsi Orzechówka – Panowie Roman Krupa i Mariusz Masłyk, ks. Karol Gonet – Proboszcz  w Orzechówce, Siostry Służebniczki z Orzechówki, Pani Maria Wrona – Kierownik Referatu Oświaty w Jasienicy Rosielnej, Pani Barbara Buczek – Przewodnicząca Rady Rodziców w Orzechówce.

Festyn rozpoczęła klasa V tańcząc poloneza. Na niedzielne popołudnie przygotowano wiele różnorodnych atrakcji: klasa I gimnazjum przypomniała podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczniowie szkoły podstawowej zaśpiewali piosenki misyjne, siostra Maria Superson opowiedziała o swoich przeżyciach z pobytu na misjach w Zambii i na Filipinach.  Dwie rodziny wzięły udział w Familiadzie Misyjnej, odbył się konkurs pieczonego ciasta oraz podsumowano konkurs plastyczny dla dzieci „Moja rodzina- pokolenia blisko siebie”. Wszyscy mogli się bawić z wodzirejami z grupy artystycznej „Fiku-Miku”. Była zjeżdżalnia, wata cukrowa oraz pokaz  sprzętu strażackiego przygotowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie. Na zakończenie zagrała kapela „Przysietczanie”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia festynu, szczególnie sponsorom i darczyńcom: Fundacji Pomocy Dzieciom im. St. Bieńczak w Brzozowie, Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu BJS w Brzozowie, Pani Beacie Kaczmarskiej – Kierownikowi GOPS-u w Jasienicy Rosielnej, Firmie Stanisława Buczka „Roboty Budowlane –instalatorstwo sanitarne i c.o.”, Państwu Dorocie i Adamowi Lipińskim, Państwu Gertrudzie i Dariuszowi Golisom, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie oraz Ks. Karolowi Gonetowi - proboszczowi wsi Orzechówka,  Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Orzechówce, nauczycielom i pracownikom szkoły w Orzechówce.

            W to niedzielne popołudnie każdy mógł miło spędzić czas przy szkole. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Chętni bawili się aktywnie, inni oglądali pokaz baniek mydlanych, wozu strażackiego lub słuchali muzyki. Można było wziąć udział w konkursach, zdobyć nagrody lub porozmawiać z sąsiadami i znajomymi.

Ewa Niemiec

Ostatnio zmienianywtorek, 16 czerwiec 2015 15:07

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.