Logo
Wydrukuj tę stronę

XXI Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół

fot. Anna Augustyn - Masłyk fot. Anna Augustyn - Masłyk

   Już po raz dwudziesty pierwszy Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy Rosielnej zorganizował Przegląd Zespołów Dziecięcych Szkół. Uczniowie z gminnych szkół zaprezentowali się w trzech kategoriach: teatr, muzyka, taniec.

   W kategorii teatr wystąpili uczniowie z Gimnazjum z Zespołu Szkół w Bliznem, którzy pod opieką pani Agaty Kędry wystawili inscenizację „Dziady cz. II” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej, którzy odegrali „Rzepkę” Juliana Tuwima. Dzieci przygotowały panie Paulina Froń oraz Regina Kwolek.

   W kolejnej kategorii, tańcu, zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Bliznem, którzy zatańczyli kujawiaka oraz krakowiaka. Uczniów przygotowały panie Monika Gładysz, Beata Wilusz oraz siostra Agnieszka Dolewa.

Następnie taniec wielkopolski „Moja maryneczka” oraz taniec z regionu rzeszowskiego „Hurra-polka” zatańczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej przygotowywane przez panie Paulinę Froń oraz Reginę Kwolek.

   Na scenie wystąpiły także zespoły instrumentalne: „Flueciki” z Zespołu Szkół w Orzechówce pod opieką pani Marty Krupy oraz zespół instrumentalny z Zespołu Szkół w Bliznem w utworach „Chopsticks” oraz „Heart and soul”. Uczniów do występu przygotowywała pani Iwona Stryczniewicz.

Talent wokalny w utworach „Zaproszenie do podróży” oraz „Jak przygoda to przygoda” zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej przygotowywane przez panią Danutę Błaż.

Na koniec wystąpił najliczniejszy zespół scholii dziecięco-młodzieżowej z Orzechówki pod opieką ks. Dominika Długosza.

   Na zakończenie dwudziestego pierwszego Przeglądu Zespołów Dziecięcych Szkół pani wójt gminy Jasienica Rosielna wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Janem Winiarskim wręczyli artystom puchary oraz dyplomy.

Anna Augustyn - Masłyk

Ostatnio zmienianywtorek, 31 maj 2016 13:51

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.