Logo
Wydrukuj tę stronę

„Niech wasze śpiewanie przekracza granice!” Koncert w kościele parafialnym w Orzechówce

fot. arch ZS w Orzechówce fot. arch ZS w Orzechówce

Zasłona ciszy przepełniała kościół. Kościół zaczął żyć oczekiwaniem…  W półmroku, przed ołtarzem pojawiły się małe postacie, a w ich piersiach mocniej biły serca, bo wiedziały że modlitwą i śpiewem będą dziś „przekraczać granice” i ubogacać słuchaczy. Tak dnia 16 października Schola w Orzechówce rozpoczęła koncert ku czci św. Jana Pawła II, który powiedział:

„Niech wasze śpiewanie przekracza granice!

Wy jesteście na swój sposób posłani,

aby szerzyć Bożą radość

i przez wasz śpiew ukazywać,

że wiara jest mocniejsza niż wątpienie,

że nadzieja jest silniejsza niż beznadziejność,

że miłość jest mocniejsza niż śmierć”.

W ten sposób z ust czterdziestu siedmiu dzieci i młodzieży wybrzmiało wiele piosenek religijnych, które w sercach słuchaczy rozbudzały  trzy cnoty: wiarę, nadzieję i miłość. Każdy utwór poprzedzał fragment z Pisma Świętego, gdyż „(…)wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa”.Rz 10,17 Jednak najważniejszymi momentami spotkania były chwile, gdy z ust młodzieży wypływała spontaniczna modlitwa uwielbienia i dziękczynienia. W tym dniu Duch Święty napełnił wiele serc radością.

XVI Dzień Papieski w tym roku uczciliśmy koncertem. Jan Paweł II to postać niezwykła – Wielki Polak, Głowa Kościoła, Człowiek Święty. Jednak mimo tej wielkości pozostawał także zwykłym człowiekiem, wrażliwym na ludzkie cierpienie i zawsze gotowym nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Jednocześnie jako artysta, aktor i poeta był wrażliwy na piękno sztuki. Zawsze też był dzieci i młodzieży oraz rodzin.  Świętując Dni Papieskie w sposób szczególny wspominamy postać Wielkiego Polaka, przypominamy sobie Jego słowa i nauki. To czas na refleksje..., zadumę nad świadectwem życia Świętego oraz własnymi decyzjami i postawami wobec drugiego człowieka.

ks. Dominik Długosz

fot w galerii: Roman Krupa i Andżelika Chrobak

Ostatnio zmienianypiątek, 28 październik 2016 13:27

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.