Logo
Wydrukuj tę stronę

I miejsce uczniów z Orzechówki w konkursie „Afrykańskie stroje” na „Misyjnej Majówce w Krośnie”

fot. Martyna Masłyk fot. Martyna Masłyk

„Marzenia afrykańskich dzieci” – pod takim hasłem 8 maja odbyła się Majówka Misyjna w Krośnie zorganizowana przez Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera. W spotkaniu wzięła udział 32–osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Orzechówce pod opieką nauczycieli: p. Marty Krupy, p. Kamili Pilawskiej i p. Małgorzaty Masłyk.

            Głównym celem Majówki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych rówieśników żyjących w Afryce oraz włączenie ich w dzieło pomocy misjom (w tym roku w Kamerunie).

            Uczestnicy bardzo licznie (około 1000 osób) zgromadzili się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie. Nie zabrakło również niezwykłych gości, którymi byli: o. Kazimierz Szymczycha, misjonarz werbista, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz siostry klawerianki z Nigerii, s. Cinthia Ngeren i s. Anthonia Ndidiamaka Okolie.

            Centralnym punktem Majówki była wspólna uroczysta Eucharystia. Program spotkania obfitował w wiele atrakcji: przywitanie i prezentacja gości i poszczególnych grup, przedstawienie pt. „Marzenia afrykańskich dzieci”, spotkanie z siostrami misjonarkami z Nigerii, konkursy , Targ pod Baobabem, zabawy, kuchnia misjonarza, losowanie nagród itp.

            Pięciu uczniów naszej szkoły: Roksana Pecka (kl. I), Weronika Występek (kl. I), Wiktoria Morajko (kl. IV), Amelia Szmyd (kl. IV) i Jakub Żółkiewicz (kl. IV) wzięło udział w Konkursie „Afrykańskie stroje”, który miał na celu przybliżenie dzieciom warunków życia i kultury ludów afrykańskich. Wszystkie przygotowane i zaprezentowane stroje wymagały długiej i żmudnej pracy. Jednak końcowy efekt był wspaniały. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce i otrzymała wspaniałe nagrody. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu strojów: rodzicom, uczniom i nauczycielom.

            Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak radosnym i wspaniałym spotkaniu, które rozpaliło entuzjazm do misji w sercach dzieci. Mamy nadzieję, że nasza modlitwa oraz pomoc materialna przyczyni się do realizacji wielkich marzeń, jakie noszą w swoich sercach afrykańskie dzieci.

Małgorzata Masłyk

Ostatnio zmienianyczwartek, 10 maj 2018 09:18

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.