Logo
Wydrukuj tę stronę

I miejsce Zespołu Szkół w Orzechówce w Turnieju Pożarniczo-Ratowniczym dla Gimnazjalistów w Krośnie

fot. arch SP w Orzechówce fot. arch SP w Orzechówce

23 maja drużyna w składzie: Julia Cwynar – kapitan oraz Kacper Glazer, Patryk Śnieżek, Kacper Owoc, Piotr Szmyd pod opieką Pani Kamili Zofii Pilawskiej zdobyła I miejsce w I Turnieju Pożarniczo-Ratowniczym dla Gimnazistów o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie oraz Puchar Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształcenie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Turniej w szczególności ma popularyzować wśród uczniów zasady postępowania w czasie pożaru, umiejętności rozpoznawania podstawowego sprzętu strażackiego i posługiwania się nim. Uczestnicy wykazali się umiejętnością pokonywania toru przeszkód oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Drużyna Zespołu Szkół świetnie poradziła sobie z testem wiedzy oraz później na kolejnych stanowiskach urazowych z pierwszej pomocy. Nie mieli większych problemów z rozpoznaniem sprzętu strażackiego. Tor przeszkód pokazał, że są w świetnej kondycji fizycznej.

Dziękujemy Zespołowi Szkól Ponagimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie i Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Krośnie za zaproszenie. Dzięki zaangażowaniu uczniów, Pani Kamili Pilawskiej oraz rodziców, szczególnie Pana Ryszarda Cwynara, który poszerzył wiedzę i umiejętności z tematyki dotyczącej m.in.: sprzętu strażackiego, toru przeszkód i wiedzy pożarniczej oraz Pani Kamili Pilawskiej, która przygotowała uczniów z zasad udzielania pierwszej pomocy zdobyliśmy Puchar Dyrektora Szkoły oraz Puchar Komendanta Straży.

Cieszę się, że drużyna z trzech różnych klas umiała się zmobilizować do wspólnych ćwiczeń, współdziała ze sobą i poszerzyła swoją wiedzę wykraczającą poza program szkoły. Zdobyte umiejętności, w razie konieczności, mogą pozwolić im w przyszłości na uratowanie życia człowiekowi.

Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

                                                                       Ewa Niemiec – dyrektor szkoły

 

Ostatnio zmienianyśroda, 23 maj 2018 21:15

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.