Logo
Wydrukuj tę stronę

Wypadek w Bliznem

Wypadek w Bliznem

   Około 19,30 w Bliznem, na drodze W-886, miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący ciągnikiem z przyczepą 35 latek, mieszkaniec tej wsi, przewożąc sprasowaną słomę, wykonywał manewr skrętu w lewo.Kiedy ciągnik wjeżdżał na lewy pas został uderzony przez omijającą go, lub wyprzedającą scanię z powiatu strzyżowskiego. Ciągnik został zniszczony, obrażenia ciała odniósł kierowca i siedząca obok niego siostra, oboje w chwili uderzenia zostali wyrzuceni na jezdnię. Kierowca z ranami ciętymi nogi i ręki oraz innymi urazami, a także pasażerka ciągnika - zostali przewiezieni przez karetkę pogotowia do brzozowskiego szpitala.

Obaj kierujący nie zachowali podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bowiem wykonywali swe manewry na podwójnej linii ciągłej.

O ile kierowcę ciągnika można zrozumieć (co nie usprawiedliwia go), że nie miał innej możliwości skręcenia do swej posesji, bowiem podwójna linia ciągła ma jeszcze z 500 m i zawrócenia na drodze takim zestawem to nie lada wyczyn, to kierowcę scanii, omijającego lub wyprzedzającego „na podwójnej” w żaden sposób. A tyle się mówi o zwracaniu szczególnej uwagi na ciągniki i inne pojazdy rolnicze w okresie żniw…

Galeria

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.