Logo
Wydrukuj tę stronę

Jesień ukryta w DREWNIE

fot. Kazimierz Barański fot. Kazimierz Barański

Jesień. Nie smutna szara i deszczowa ale jesień słoneczna, kolorowa i pachnąca. Taką aurą mogliśmy się cieszyć w ostatnich tygodniach. Jesień to ta pora roku, która wzbudza największą ekscytację. A już na pewno w najmłodszych. Kasztany, żołędzie, jarzębina, bukiety krzyczących kolorami liści – wszystko to przyciąga nie tylko żądne zdobyczy dzieci. Ulegają i dorośli, nie wiedzieć czemu… na przykład wsadzając do kieszeni kasztany.

Jesień ukryta w DREWNIE – na takie warsztaty artystyczne zaprosiła najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej firma DREWGER z Jasienicy. Spotkanie zorganizowane 16.01, było okazją do twórczej zabawy, do przegonienia jesiennego nastroju za pomocą promiennych uśmiechów nie znikających z twarzy uczestników. Najmłodsi są zawsze przejęci udziałem w zajęciach, chłoną dzieła artystów. Sami jednak mają skromne możliwości percepcyjno-ruchowe, dlatego przygotowanie zajęć, w których mogą działać samodzielnie, jest dla nich zawsze szczególne i fascynujące. Drewno z kolei to materiał naturalny i niepowtarzalny, wręcz unikatowy w każdej swej części.

Na terenie zakładu dzieci przywitała właścicielka przedsiębiorstwa, pani Agata Gerlach. Dzieci mogły zobaczyć ogromne stosy kloców, pracę na tartaku i inne czynności przy obróbce drewna. Pani Agata w ciekawy sposób zapoznała dzieci z kolejnymi etapami produkcji wyrobów z drewna,   przypomniała polskie gatunki drzew i zaprosiła do wspólnego tworzenia i zabawy. Na dzieci czekało kilka artystycznych zadań. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I wykonali najpierw prace różnymi technikami wyklejając na przygotowanych szablonach sylwety drzew. Powstały piękne, kolorowe drzewa ze wszystkich pór roku.

Po słodkim poczęstunku przyszła kolej na pieczątki odbijane na drewnianych krążkach, a później malowanie farbami akwarelowymi obrazków na plastrach drewna. Dowolna tematyka wyłoniła kolorowe kwiaty, serca, motyle, białoczerwone flagi i białego orła, a nawet… pralkę automatyczną J! Na koniec na świeżych, gładkich deskach podłogowych dzieci tworzyły własne inspiracje z użyciem kredek ołówkowych.

Z warsztatami połączony był również quiz dla pierwszoklasistów, sprawdzający ich wiedzę na temat wartości lasu dla człowieka lasu i jego ochrony. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe. Niespodzianką dla uczestników były także upominki przygotowane przez firmę. Każde dziecko wróciło do domu ze swoimi pracami oraz małą, drewnianą pamiątką.

Wizyta w firmie DREWGER spełniła oczekiwania dzieci i dała im wiele radości. Państwu Agacie i Zenonowi Gerlach serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie oraz niezapomniane przeżycia, jakich dzieci mogły doświadczyć.

Aneta Mzyk

fot. Kazimierz Barański

Ostatnio zmienianywtorek, 20 listopad 2018 22:57

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.