Logo
Wydrukuj tę stronę

Dawid Jajko wyśpiewał pierwsze miejsce na XI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie

fot. Małgorzata Masłyk fot. Małgorzata Masłyk

     Sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Orzechówce w XI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie.

            1 marca 2019 roku, w Narodowym Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Orzechówce, Dawid Jajko, wziął udział w XI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie. Organizatorem tego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 28 w Rzeszowie, która już od kilkunastu lat czci w ten piękny sposób rocznicę śmierci swojego patrona - pułkownika Łukasza Cieplińskiego. Festiwal odbył się pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

            Do Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, który od kilku lat jest miejscem tych muzycznych spotkań, zjechali się młodzi artyści z całego województwa podkarpackiego, by wyśpiewać pamięć o tych, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny. Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje, podczas których jury wyłania laureatów, na podstawie nadesłanych nagrań. Do tego etapu konkursu Dawid przygotował i nagrał dwie pieśni: „Cisza. Modlitwa katyńska” oraz „Matka Boska Częstochowska”. Drugi etap to uroczysty finał, który odbywa się w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Tam laureaci prezentują się już na żywo.

            Dawid Jajko wyśpiewał I miejsce w tym festiwalu, a swoją interpretacją i wykonaniem utworu „Cisza. Modlitwa katyńska” zachwycił jury i wszystkich zgromadzonych widzów. Na scenie zaprezentował się jak profesjonalista, a swoim śpiewem dostarczył wielu wrażeń i wzruszeń. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a występy oceniało profesjonalne jury.

            Wszyscy ogromnie cieszymy się sukcesem naszego młodego artysty, tym bardziej, że w bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Orzechówce została uhonorowana nagrodą „Świadek Historii”, a taki tytuł zobowiązuje. W dalszym ciągu staramy się kształtować u naszych uczniów postawy patriotyczno – obywatelskie oraz uczyć miłości do Ojczyzny i szacunku dla tych, którzy walczyli o wolność Polski. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Dawida, Państwu Bernardzie i Adamowi Jajko za współpracę oraz pomoc i życzliwość w sprawach dotyczących przygotowań i udziału w konkursie. Dawidowi gratulujemy i życzymy kolejnych równie znaczących sukcesów.

Małgorzata Masłyk

Ostatnio zmienianypiątek, 08 marzec 2019 13:51

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.