Logo
Wydrukuj tę stronę

I Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej

I Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej

 I Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej 

por. Stanisława Maczka

oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 - 1921

 Haczów, 23.06.2019 r.

        Gmina Haczów serdecznie zaprasza na I Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 – 1921, który odbędzie się 23 czerwca 2019 r. Bieg jest kontynuacją ubiegłorocznego wydarzenia – Biegu Niepodległości w Haczowie.

Start i meta zlokalizowane będą w urokliwym Parku Dworskim w Haczowie. Trasa poprowadzi przez piękne zakątki Gminy Haczów, drogami polnymi, szutrowymi i leśnymi ścieżkami, pomiędzy Haczowem a Malinówką. Biegacze zmierzą się z dystansem 13,5 km,
a zawodnicy kategorii Nordic Walking – z dystansem 10 km.  Zawodnicy biegu i NW zostaną sklasyfikowani  w trzech kategoriach wiekowych: do 35 lat, 36 - 50 lat, 51 i więcej.

Nowością w tym roku będzie kategoria mundurowa, w której zostaną sklasyfikowane najlepsze 3 kobiety oraz najlepszych 3 mężczyzn służb mundurowych
(Siły Zbrojne RP, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Celna, Służba Więzienna, Służba Leśna, Straż Miejska). 

Zgłoszeń można dokonywać na stronie www.haczow.pl/bieg. Opłata startowa wynosi - do dnia 20 czerwca 2019 r. - 25 zł, a w dniu biegu - 23 czerwca 2019 r. – 30 zł.
Limit łączny zawodników na obu trasach wynosi 300 osób.

Zawody odbędą się wg następującego programu:

23 czerwca 2019 r. (niedziela)
11:30 – 13:30 praca Biura Zawodów, wydawanie pakietów startowych,
14:00 start biegu głównego,

14:05 start kategorii Nordic Walking,
ok. 14:45 przybycie pierwszego zawodnika,
16:00 limit czasu dla kategorii Bieg,
16:00 limit czasu dla kategorii Nordic Walking,

16:00 dekoracja zwycięzców kategorii Bieg i Nordic Walking.

Celem biegu jest upamiętnienie Lotnej Kompanii Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 - 1921, wspólne obchodzenie XX-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Haczowie, popularyzacja kultury fizycznej i zdrowego trybu życia, a także promocja wspólnych działań na rzecz lokalnej społeczności.

Organizatorem zawodów jest Gmina Haczów wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury
i Wypoczynku w Haczowie, Stowarzyszeniem LGD "Ziemia Brzozowska" i Warsztatem Terapii Zajęciowej w Haczowie. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Bieg będzie wydarzeniem towarzyszącym czwartej edycji „Wianków nad Wisłokiem”. Wszystkich zawodników gorąco zapraszamy do skorzystania z dodatkowych atrakcji: koncertu, występów, a także ciekawych warsztatów i  animacji dla dzieci.  Zachęcamy do zaplanowania aktywnej niedzieli z rodziną i znajomymi w Haczowie!

Strona biegu: www.haczow.pl/bieg

Zapisy: www.e-gepard.eu/show-contest/740

W galerii migawki z Biegu Niepodległości,który odbył się w ramach trzeciej edycji Wianków... w obiektywie Kacpra Krzanowskiego

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 marzec 2019 18:44

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.