Logo
Wydrukuj tę stronę

Jasienica Rosielna. Wystawa koronki i haftu.

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

       Tylko 5 dni w sali kina w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej czynna będzie wystawa rękodzieła artystycznego, bo jak inaczej nazwać  to co z koronki i w hafcie krzyżykowym potrafią wyczarować mieszkańcy tej gminy. Na wystawę złożyło się ponad sto prac, które udostępniło 21 osób, mieszkanki Jasienicy Rosielnej: Wioletta Śnieżek, Edyta Gierlach, Krystyna Gierlach, Krystyna Kielar,  Anna Bąk i Dorota Mazur; z Orzechówki: Stanisława Długosz i Maria Błaż; z Bliznego:  Katarzyna Gierlach, Danuta Kowal, Stanisława Krok,  Wanda Pająk, a z SDP – Michalina Bober, Agata Wolanin, Danuta Wnęk, Piotr Wojnar i Edyta Pigoń; z Woli Jasienickiej: Zofia Malinowska, Maria Krzysik i Wioletta Stodolak oraz pochodząca z Jasienicy i tu pracująca, choć dziś mieszkanka Jabłonicy Polskiej – Danuta Żółkiewicz.

Rozmawiamy z panią Żółkiewicz, oglądającą swe prace (a zakwalifikowano na wystawę 15 z nich) i pozostałych wystawców i razem podziwiamy ich kunszt. Pani Danuta mówi, że haftem krzyżykowym zajmuje się już piętnasty rok.  Kiedyś zobaczyłam jak robi to koleżanka, spodobało mi się to i tak już zostało. Coraz częściej bywa, że mam brak czasu na wyszywanie, od wiosny do jesieni działka, w międzyczasie sezon grzybowy a uwielbiam zbierać grzyby i okres robienia przetworów na zimę. Zima to szybko zapadająca noc i wyszywanie do światła z lampy a tu dobra widoczność jest nieodzowna ale ze swego hobby nie rezygnuję a dowodem na to jest choćby ta ilość prac na wystawie.

Krystyna Kielar, kurator wystawy mówi, że to już czwarta odsłona prac twórców z gminy. Jan Winiarski dyrektor GOK dodaje, że na kolejnej wystawie na przełomie roku pokażemy co stworzyli nasi malarze i rzeźbiarze. Wszystkiego nie zmieścilibyśmy tu dodaje, stąd dzielimy te prace na dwie części, na dwie duże wystawy. Zapewniamy, że warte obejrzenia są obie. Obecna ekspozycja będzie miała finisaż w najbliższy piątek. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianywtorek, 19 listopad 2019 00:20

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.