Logo
Wydrukuj tę stronę

Kazimierz Barański

Kazimierz Barański

Aspirant sztabowy Kazimierz Barański z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie w czasie, wolnym od służby namalował na szkolnych ścianach kolorowe rysunki. W ten sposób funkcjonariusz brzozowskiej drogówki realizując swoją pasję uprzyjemnił dzieciom pobyt na lekcjach

   Asp. szt. Kazimierz Barański jest policjantem brzozowskiej drogówki. Jego codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym towarzyszy pasja. Wiele czasu i wysiłku poświęca dzieciom ze szczególnym uwzględnieniem ich bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusz systematycznie odwiedza uczniów w szkołach, gdzie podczas spotkań profilaktycznych mówi o bezpieczeństwie na drodze, udziela cennych wskazówek oraz odpowiada na pytania nurtujące zarówno dzieci jak i nauczycieli.  

   Policjant od wielu lat współorganizuje również wycieczki rowerowe, konferencje i konkursy dla dzieci, podczas których poprzez zabawę propaguje wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego zasady bezpiecznego korzystania z dróg.

   Ponadto jego wielką pasją jest malarstwo, którą funkcjonariusz realizuje w czasie wolnym od służby. Już wiele szkolnych ścian z terenu powiatu brzozowskiego zostało ozdobionych pięknymi i kolorowymi postaciami z bajek w wykonaniu Kazimierza Barańskiego. Natomiast w ostatnim okresie czasu mogły się o tym przekonać dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Domaradzu. (KPP Brzozów).

OD REDAKCJI

   Kazimierz Barański, co warto dodać to pomysłodawca, inicjator i „dobry duszek” powstających miasteczek ruchu drogowego w powiecie. A dzięki Niemu mamy je już w Brzozowie, Zmiennicy, Starej Wsi, Domardzu i Nozdrzcu. To nie wszystkie, bowiem jak się dowiadujemy już namawia władze szkolne i gminne na budowę kolejnego w jednej z podbrzozowskich wsi. To organizator corocznych konkursów „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” na szczeblu powiatu oraz wojewódzkich odbywanych choćby w Nozdrzcu czy Domaradzu.

   Odwiedziliśmy Kazimierza w jego domu, pokazuje teczki z setkami podziękowań, dyplomów uznania i gratulacji od szkół, firm i instytucji z Brzozowa i okolicy zaczynając, poprzez podkarpackie na centralnych kończąc. W domowym archiwum ma tysiące zdjęć i wiele krótszych lub dłuższych filmów z realizowanych ze swoim udziałem przedsięwzięć. Posiada3 statuetek „Człowieka Roku” przyznawanych przez Muzeum Regionalne w Brzozowie i nagród Starosty Brzozowskiego. Mało kto wie, że dzięki niemu powstała brzozowska Sekcja jasielskiego Klubu Motorowego(pisaliśmy o tym na portalu).

Aktywnie działa na Facebooku, gdzie poza kontaktami towarzyskimi odpowiada internautom na pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jest jednak człowiekiem skromnym i nie chce się swymi sukcesami chwalić.

   Za całokształt społecznej działalności, za realizowaną profilaktykę, w Policji zwaną prewencja kryminalną – Kazimierz Barański zostaje umieszczony w naszej galerii LUDZI Z PASJĄ. (jww)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.