Logo
Wydrukuj tę stronę

"NARODOWE CZYTANIE" W GMINIE NOZDRZEC

"NARODOWE CZYTANIE" W GMINIE NOZDRZEC fot. M. Bobola

   Pragnąc włączyć się do akcji narodowego czytania w dniu 6 września bieżącego roku w placówkach bibliotecznych w Nozdrzcu, Siedliskach i Warze oraz w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Nozdrzcu odbyło się głośne czytanie dzieł Aleksandra Fredry.

   Filię biblioteczną w Nozdrzcu odwiedzili uczniowie kl. III Gimnazjum w Nozdrzcu/ Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry wraz z opiekunką - Panią Anną Toczek. Gościem specjalnym była Pani Alicja Wawczak. Czytaliśmy: fraszki, wiersze, epigramaty, bajki oraz fragmenty "Zemsty" z podziałem na role.

   Grupa z Siedlisk czytała natomiast utwory Fredry w plenerze.

Bibliotekę w Warze odwiedzili uczniowie kl. I gimnazjum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Warze z opiekunką Panią Danutą Szpiech. Tutaj z podziałem na role odczytaliśmy „Zemstę”.

   „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

(http://nozdrzec.blogspot.com/)

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ ZDJĘĆ: KLIKNIJ

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.