Logo
Wydrukuj tę stronę

Ania Dąbrowska z Wesołej w finale 11 Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

fot. Jarosław Dąbrowski fot. Jarosław Dąbrowski

2 maja, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, odbył się półfinał 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Do edycji  w 2015 zgłoszenia nadesłało 209 niepełnosprawnych wokalistów w wieku od 10 do 80 lat.  Jury wybrało z tej grupy  33 osoby,  w dwóch kategoriach wiekowych, które zaprezentowały się na półfinale w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

  Spośród trzydziestu trzech uczestników jury wyłoniło dwanaścioro finalistów konkursu, po 6 osób w każdej kategorii wiekowej.

Koncert poprowadziły: Anna Dymna, Anna Popek i Bronia Zamachowska. Rzecz jasna nie zabrakło również Ireny Santor, która od pierwszej edycji Festiwalu sprawuje nad projektem opiekę artystyczna. Wokalny talent półfinalistów oceniało jury w składzie: Ewa Telega (przewodnicząca), Krystyna Prońko, Katarzyna Cerekwicka, Anna Cieślak, Katarzyna Dąbrowska, Czesław Mozil, Stanisław Soyka oraz Adam Woronowicz.

Decyzją gremium 6 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie wystąpi w kat. do 16 lat – Ania Dąbrowska z Wesołej. Ania wygrała półfinał  i zaśpiewa na krakowskim rynku z Grzegorzem Hyżym, oraz solo. Zapraszamy wszystkich do Krakowa – 6 czerwca na Finał Zaczarowanej Piosenki i do oglądania spotów i relacji w TVP 2!

(materiał nadesłany)

Fot. Jarosław Dąbrowski i  Marek Kowalski/Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

 

Ostatnio zmienianyśroda, 06 maj 2015 12:26

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.