Logo
Wydrukuj tę stronę

„Wakacyjne podróże – małe i duże”. Bieszczady

fot. M. Bobola fot. M. Bobola

6 sierpnia grupa dzieci i młodzieży wyruszyła wraz z opiekunami w długo wyczekiwaną wycieczkę w Bieszczady. Podbój tej „dzikiej krainy” rozpoczęliśmy w Majdanie, gdzie zapakowaliśmy się w małe, przesympatyczne wagoniki Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Już sam dworzec zachwycił nas swoim urokiem – zabytkowy budynek stacji kolejowej oraz wystawa tematyczna w jednym z nich były niezwykle interesujące. Przejazd kolejką, pomimo panującego upału – lasem, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji są tory, po których porusza się kolejka był bardzo przyjemny. W Przysłupiu był czas na zakup pamiątek i małą przekąskę. Z bólem serca opuściliśmy to magiczne, klimatyczne miejsce i udaliśmy się w dalszą drogę – a kolejnym przystankiem na naszej trasie były Nowosiółki. Tu znajduje się Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie „Knieja”. Muzeum to powstało w 2002 roku. Niedźwiedzie, żbiki, dziki, wilki, sarny, jeleń karpacki, wydra, lis i wiele, wiele innych zwierząt można tu było zobaczyć z bardzo bliska – a nawet zrobić sobie z nimi zdjęcia, do których pozowały niewzruszone tłumem gości. Wszystko, co dobre niestety szybko się kończy – i nam czas było wracać do domu. Zmęczeni podróżą, ale za to bogatsi o nowe przeżycia, doświadczenia i wiedzę wróciliśmy do swoich domów.

Wyjazd był jednym z etapów projektu „Wakacyjne podróże – małe i duże” realizowanego przez grupę nieformalną Iskierka pod auspicjami Ochotniczej Straży Pożarnej w Warze.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

Marta Bobola

Zobacz galerię zdjęć: https://goo.gl/photos/HX8nMXgNbf9hQ8Ce9

Ostatnio zmienianyczwartek, 13 sierpień 2015 12:30

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.