Logo
Wydrukuj tę stronę

Monachium podbite. Ania Dąbrowska z Wesołej wyśpiewała I miejsce na Festiwalu!

fot. J. Dąbrowski fot. J. Dąbrowski

Ania Dąbrowska z Wesołej wyśpiewała na XX Festiwalu Kultury "Razem we wspólnej Europie" w Monachium I miejsce. To kolejny, po I miejscu w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie - ogromny sukces w tym roku. Po raz kolejny udowodniła, że mimo choroby jaką jest mukowiscydoza - można zdobywać szczyty!

W dniach 18-21 września w Monachium odbył się XX Polsko- Niemiecki Festiwal Kultury w Monachium. W finale udział wzięło ośmioro wokalistów: troje reprezentujących Polskę i pięcioro reprezentantów Niemiec. W trakcie finału konkursu młodzi wo­ka­liści mieszkający w Niemczech wykonali piosenki w języku polskim a młodzi wokaliści mieszkający w Polsce śpiewali piosenki w języku niemieckim.

Ania w swoim występie zaśpiewała piosenkę "Baju ,baj - jambolaya" z repertuaru Anny Jantar, czym zyskała uznanie jury i zgromadzonej publiczności.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Ani: Pani Annie Czenczek - Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Paniom od j. niemieckiego - Małgorzacie Łuszczki i Lucynie Barć, Wójtowi Gminy Nozdrzec - Panu Antoniemu Gromali, Fundacji "Mimo Wszystko" Anny Dymnej i Fundacji Polonia Viva

 Jarosław Dąbrowski

Fot. Jarosław Dąbrowski i Cezary Zawadzki

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 wrzesień 2015 22:32

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.