Logo
Wydrukuj tę stronę

XV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Nozdrzcu

XV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Nozdrzcu

27 stycznia 2016 r. w Domu Strażaka w Nozdrzcu już po raz piętnasty odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorem – jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu. Wspólne kolędowanie miało charakter konkursu, w którym mogli zaprezentować się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięło w nim udział 25 uczniów reprezentujących poszczególne szkoły Gminy Nozdrzec: Zespoły Szkół w Hłudnie, Nozdrzcu, Warze i Wesołej, Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach oraz Szkoły Podstawowe w Wesołej i Siedliskach.

Członkowie jury złożonego z nauczycieli muzyki podkreślali wysoki poziom, jaki prezentowali uczestnicy przeglądu. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wykonawcy starannie dobrali repertuar o tematyce bożonarodzeniowej i włożyli wiele pracy w przygotowanie swoich występów. Po długich obradach wybrano najlepszych. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Ania Dąbrowska z ZS w Wesołej, II miejsce Nikola Sawczak z ZS w Nozdrzcu, a III Marcelina Cichocka z SP w Siedliskach. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Julia Kudła - uczennica  ZS w Wesołej, II miejsce zajęła Paulina Skrabalak z ZS w Nozdrzcu, a III Andżelika Mistecka z Gimnazjum w Izdebkach. Wykonawcy byli nagradzani brawami przez publiczność, złożoną z uczniów ZS w Nozdrzcu, nauczycieli i opiekunów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, a najlepsi – nagrody książkowe. Na zakończenie konkursu gościnnie wystąpił zespół muzyczny z ZS w Warze.

 Dzięki takim imprezom dzieci i młodzież mają okazję do spotkania się oraz sposobność do podtrzymywania tradycji wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.

Eugeniusz Kwolek dyrektor GOK

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 01 luty 2016 21:33

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.