Logo
Wydrukuj tę stronę

Wokalne wicemistrzostwo Europy dla Ani Dąbrowskiej z Wesołej!

fot. J. Dąbrowski fot. J. Dąbrowski

W dniach 8 - 9 maja w Częstochowie odbył się Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Majowa Nutka”. Wśród osób zakwalifikowanych  jeszcze w marcu do ścisłego finału zalazła się też Ania Dąbrowska z Wesołej – uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, doskonaląca swój warsztat sceniczny pod kierunkiem p. Anny Czenczek. Finałowa Gala odbyła się w częstochowskim Klubie „Politechnik”. Poziom wykonań  uczestników z wielu krajów był bardzo wysoki, jak na międzynarodowy festiwal przystało.

Swoim pięknym, energicznym wykonaniem „Meluzyny” z Akademii Pana Kleksa, Ania oczarowała Jury i zgromadzoną publiczność. Po pierwszym dniu przesłuchań, znalazła się w czwórce Finalistów zakwalifikowanych do  Wielkiej Gali Finałowej, która odbyła się 9 maja.

Międzynarodowe Jury z Polski, Ukrainy, Rosji, Estonii, Rumunii i Malty postanowiło przyznać Ani – Srebrną Nutkę Międzynarodowego Festiwalu. Ania oprócz statuetki otrzymała nominację na Międzynarodowy Festiwal „Eurojurmala” na Łotwie. (J.D.)

Od Redakcji. Śledzimy postępy i występy Ani i miło nam, że możemy o niej pisać, pokazywać ją, jest przecież ambasadorem kultury regionu brzozowskiego.

Ostatnio zmienianyśroda, 11 maj 2016 00:41

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.