Logo
Wydrukuj tę stronę

Ania Dąbrowska - występ w Przemyślu i w Zakopanem

Ania Dąbrowska - występ w Przemyślu i w Zakopanem

    W sobotni wieczór, 27 sierpnia - Ania Wyszkoni wystąpiła na przemyskim Rynku. Wokalistka była jedną z gwiazd tegorocznej Wincentiady, czyli Dni Patrona Miasta - św. Wincentego. Razem z gwiazdą w piosence "Czy ten Pani i Pani" zaprezentowała się na scenie uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie  - Ania Dąbrowska. Obydwie Anie razem na scenie - wielką energią porwały do tańca zgromadzoną przemyską publiczność.  Stanąć na scenie obok swojej przyjaciółki i gwiazdy, jaką jest Ania Wyszkoni – to było dla 11 – letniej Ani niezapomniane przeżycie.

            4 września w Zakopanym odbył się organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą „Bieg po Oddech”. Około 650 osób z całego kraju wzięło w tym wydarzeniu sportowym.  Z numerem 1 wystartowała Justyna Kowalczyk, ambasadorka idei walki z mukowiscydozą. Bieg na dystansie 5 km miał charakter charytatywny. Celem imprezy było promowanie aktywności fizycznej jako ważnego elementu codziennej fizjoterapii chorych, istotnej w szczególności dla funkcjonowania płuc, a przez to mającej wpływ na wydłużenie życia chorych, którzy dosłownie na co dzień z ogromną determinacją walczą o każdy oddech.  Na podsumowanie całej imprezy z pięknym koncertem wystąpiła również Ania Dąbrowska. Swoją postawą na scenie udowodniła, że mukowiscydoza, na którą choruje, wcale nie jest przeszkodą do spełniania swoich marzeń i pasji. Gromkie brawa publiczności zgromadzonej w zakopiańskim Amfiteatrze – były największą nagrodą dla dziewczynki z podkarpacia. Pan Prezes PTWM ofiarował Ani swój własny medal biegowy. Były wyrazy uznania, podziwu dla talentu i profesjonalizmu dziewczynki od publiczności i przedstawicieli władz. Były autografy i wywiady dla czasopism.  Ania znów pokazała moc.

To był jeden z najpiękniejszych dni jej życia. Jeśli zdrowie pozwoli to już otrzymała zaproszenie do kolejnego występu – za rok. 4 września w Zakopanym odbył się organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą „Bieg po Oddech”. Na podsumowanie całej imprezy z pięknym koncertem w zakopiańskim Amfiteatrze wystąpiła również Ania Dąbrowska. Swoją postawą na scenie udowodniła, że mukowiscydoza, na którą choruje, wcale nie jest przeszkodą do spełniania swoich marzeń i pasji. Było cudnie! Dziękujemy. (JD)

Fot w galerii:  Jarosław Dąbrowski i Kamila Strzałka.

Ostatnio zmienianyśroda, 07 wrzesień 2016 21:40

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.