Logo
Wydrukuj tę stronę

Pierwsze sukcesy młodych karateków w Wesołej - Ujazdy

fot. arch.UGNozdrzec fot. arch.UGNozdrzec

Coraz większą popularnością w regionie brzozowskim cieszą się sporty walki. Po Brzozowie, gdzie istnieją dwa kluby: Brzozowski Klub Kyokushin Karate i Brzozowski klub Sportowy Ju Jitsu i Warze (UKS KIGAI – Ju Jitsu) – drugi rok działa sekcja karate kyokushin w Wesołej-Ujazdach. Młodzi karatecy z Ujazdów mają już pierwsze sukcesy, czytamy o nich na stronie Urzędu Gminy w Nozdrzcu:

Grupa Karate Ujazdy zawiązała się w marcu 2015, a zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Wesołej. Treningi prowadzi sensei Jacenty Indyk (II DAN). Młodzi karatecy mają już za sobą pierwsze sukcesy. W listopadzie 2016 r. dziesięcioro zawodników wzięło udział w zawodach Finału Ligi Karate Shinkyokushin dla dzieci i młodzieży, które odbywały się w Ropczycach. Zdobyli osiem medali i jedną statuetkę w klasyfikacji generalnej:

Michał Krysa – II miejsce w kata i III miejsce w kumite

Małgorzata Krysa – II miejsce w kata i III miejsce w kumite

Alicja Kowal – III miejsce w kumite

Milena Zielińska – III miejsce w kumite

Sebastian Świst – III miejsce w kumite

Kacper Hus – III miejsce w kumite

Aleksander Myćka – III miejsce w kumite

Były to pierwsze zawody, w których grupa wzięła udział, dlatego dzieci musiały zmierzyć się ze stresem i silną konkurencją. Niespodziankę sprawił nam jeden z najmłodszych uczestników, Michał Krysa (7 lat), który perfekcyjnie wykonał kata oraz dzielnie walczył w kumite, czego wynikiem było zdobycie dwóch medali oraz trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej. Ciężkie treningi zaowocowały doskonałym wynikiem medalowym oraz ogromną satysfakcją dzieci, rodziców oraz senseia Jacentego Indyk. Dzieci zdobyły motywację do dalszych wysiłków, uczestniczą w cotygodniowych treningach, a pod koniec ubiegłego roku zdawały egzamin na kolejne kyu. Z niecierpliwością czekają na kolejną tego typu imprezę, podczas której będą mogły doskonalić swoje umiejętności w Karate Shinkyokushin.

Gratulujemy młodym karatekom i ich trenerowi – senseiowi Indykowi. (admin)

Ostatnio zmienianyczwartek, 23 luty 2017 15:50

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.