Logo
Wydrukuj tę stronę

Nozdrzec. Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

W ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”(14 czerwca) odbyła się kolejna debata społeczna. Policjanci wspólnie z mieszkańcami gminy Nozdrzec rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem. Podczas spotkania zaprezentowano program „Dzielnicowy Bliżej Nas”, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”.

Wczorajsza debata, zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Nozdrzec i Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie, odbyła się w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Nozdrzcu. Rozpoczął ją kom. Jacek Myćka – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, dziękując przybyłym gościom za zainteresowanie i obecność na spotkaniu. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie zorganizowanej debaty oraz przedstawił jej tematykę. Następnie głos zabrała pani Marta Błaż-Półchłopek - zastępca lekarza Powiatowego Weterynarii w Brzozowie, która przedstawiła zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń. W dalszej części kom. Anna Karaś - specjalista Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie zaprezentowała programy profilaktyczne prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie i omówiła działanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda” oraz inicjatywy „Dzielnicowy bliżej nas”. Na zakończenie st. sierż. Tomasz Hałka – asystent Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie przedstawił sposoby działania oszustów metodą „na wnuczka” oraz problem przemocy domowej. W swoim wystąpieniu zwrócił również uwagę na zachowania w ruchu drogowym mające wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Podsumowaniem debaty była dyskusja, podczas której uczestnicy mówili o swoich spostrzeżeniach i zagrożeniach występujących w ich okolicy.

Monika Dereń

Ostatnio zmienianyczwartek, 21 czerwiec 2018 22:55

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.