Logo
Wydrukuj tę stronę

Piknik wędkarski. Izdebki 2019

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

      3 lipca w Izdebkach odbył się kolejny piknik wędkarski dla podopiecznych  podkarpackich środowiskowych Domów Pomocy Społecznej, pod nazwą „Smaki polskich ryb”. Organizatorem był Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Brzana” w Nozdrzcu wspólnie z Domem Samopomocy im. Anny w Izdebkach przy współpracy  z mistrzem kuchni Pawłem Gradowskim z Jarosławia

       W imprezie uczestniczyło 9 zespołów 6 osobowe z DPS w  Jarosławiu, Cieszanowie, Haczowie Łopuszce Wielkiej, Bachórzcu, Przeworsku, Sieniawie, Pruchniku i gospodarze. Każdy zespół został podzielany na dwie 3 osobowe grupy. Jedna zajmowała się przygotowywaniem potraw z ryb, a potrawy do wykonania przygotowano iście wytworne:  pstrąg w zielonym majonezie, rybna zupa z rybimi kuleczkami, tatar z łososia w cieście francuskim oraz zupa krem pomidorowy z bazylią i filetem z łososia. Druga grupa pod fachowym okiem wędkarzy Zbigniewa Knapa, Pawła Potocznego i Jarosława Pęcherka brała udział w konkursie wiedzy o wędkowaniu i zawodach wędkarskich na pobliskim stawie. Po ponad 2 godzinnym „kucharzeniu” i wędkowaniu zaprezentowano efekty kulinarne i ogłoszono wyniki wędkarskie: I miejsce – Izdebki  (2624 pkt.), II – Jarosław (2054), III – Haczów (1054), IV – Cieszanów i Bachórzec (po 784), V – Sieniawa (764), VI - Przeworsk (714), VIII – Łopuszka Wielka.  Po rozdaniu nagród i dyplomów przystąpiono do degustacji potraw. A było co degustować bowiem wykonanie wspaniałe a i smakowało wyśmienicie.

Imprezie patronował Wójt Gminy Nozdrzec – Stanisław Żelaznowski, który wraz Małgorzatą Guła i Agnieszką Szlęzak z Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie nagrodzili uczestniczące zespoły, min. pucharami i dyplomami. Nad całością imprezy czuwała p. Kierownik Domu Samopomocy - Katarzyna Dyrda. (inf. wł.)

Od redakcji – przepisy wykonywanych potraw znajdzie czytelnik wkrótce w zakładce „Regionalne smaki”. Są to oryginalne przepisy autorstwa  Pawła Gradowskiego, który udostępnił je do publikacji i popularyzacji na naszym portalu. Warto wspomnieć, że p. Paweł był uczestnikiem popularnego kulinarnego show „MasterChef” emitowanego w TVN.

Ostatnio zmienianyczwartek, 04 lipiec 2019 01:11

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.