Logo
Wydrukuj tę stronę

Nozdrzec. 8 ton makulatury na potrzeby misyjne

fot. ze zbiorów Grupy Charytatywnej Przy Sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku fot. ze zbiorów Grupy Charytatywnej Przy Sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku

       Na terenie gminy Nozdrzec zakończyła się tegoroczna akcja „Makulatura na misje”. Gmina w ten sposób włączyła się w działalność Grupy Charytatywnej działającej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku, która od lat już współdziała z grupami misyjnymi w krajach afrykańskich, gdzie budują studnie głębinowe dla miejscowej ludności.

 W tegorocznej akcji w gminie zebrano łącznie 8 ton tego surowca co daje statystycznie ponad tonę na każdą z miejscowości. O tej akcji wspominaliśmy w notce z 11 października (znajduje się w zakładce portalowej „Nozdrzec”).  

Koordynator tej akcji z przeworskiej Grupy Charytatywnej – Ryszard Łuczyk w rozmowie z portalem potwierdza 8 tonową zbiórkę makulatury; wspomina, że z powiatu brzozowskiego bierze udział także KSM z gminy w Jasienicy Rosielnej; nie pamięta innych bowiem działalnością swą obejmują całe Podkarpacie. Żal mu, że pomimo iż coraz więcej wolontariuszy angażuje się w ich działalność efekty będą coraz wolniejsze gdyż do wiosny tego roku otrzymywali 20 groszy za każdy sprzedany kilogram makulatury a obecnie tylko 5 groszy. (admin)

Ostatnio zmienianyniedziela, 17 listopad 2019 12:20

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.