Logo
Wydrukuj tę stronę

Izdebki. „Choinka jak za dawnych lat” – warsztaty ozdób choinkowych w ŚDS u „Anny”

fot. Brzozowiana fot. Brzozowiana

     12 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy im. „Anny” w Izdebkach odbyły się warsztaty wytwarzania ozdób choinkowych. W  warsztatach udział brali także podopieczni podobnej placówki z Krzywego w sąsiedniej gminie Dydnia oraz uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej. Do współorganizacji warsztatów, kierująca DPS-em Katarzyna Dyrda zaprosiła Panią Bogusławę Krzywonos prowadzącą  „Salonik w Krzywem Zwierciadle” w Krzywem oraz osoby współpracujące z salonikiem: Danutę Sokołowską z Wydrnej, Annę Zarych z Grabownicy Starzeńskiej i Monikę Krowiak z Dydni.

      W  atmosferę przedświątecznych przygotowań oraz tradycji wigilijnych wprowadziła zebranych Pani Bogusława Krzywonos opowiadając o tych zwyczajach z okolic Jasła oraz  Monika Krowiak mini recitalem najstarszych polskich kolęd.

Uczestnicy warsztatów, podzieleni na trzy zespoły w skład każdego wchodzili uczestnicy obu ŚDS i młodzież. W ciągu dwu godzin powstawały ozdoby  wykonywane z bibułki - na choinkę oraz stojące ozdobne choinki papierowe. W obu przypadkach radą i pomocą służyły Panie Danuta Sokołowska oraz Anna Zarych, które nie tylko pokazywały „jak” ale same wykonywały takie ozdoby.

To już nie pierwsze wspólne przedsięwzięcie obu ŚDS z udziałem młodzieży. Ta integracja, pomoc i współpraca ze szkołą sprawdza się na tym terenie. Choć w portalowej galerii zobrazowano początki wspólnej pracy warsztatowej tego dnia, efekty końcowe były naprawdę wymierne.

W galerii także zawarto kilka innych prac wykonywanych w innych terminach przez uczestników z tego ŚDS. Takie i podobne prace wykonują właśnie, pod okiem instruktorów, podopieczni ŚDS i DPS-ów w regionie brzozowskim. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianypiątek, 13 grudzień 2019 00:36

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.