Logo
Wydrukuj tę stronę

Izdebki. Strażacki quad – dostosowany do działań pożarniczych

fot. kadr z materiału filmowego fot. kadr z materiału filmowego

    Strażacy z OSP w Izdebkach pracujący w trudnych terenowo warunkach, posiadają na wyposażeniu między innymi quad z wózkiem (przyczepką) do przewożenia osób które uległy różnym wypadkom lub chorobom, znajdując się w bardzo trudnym terenie, gdzie dojazd samochodem bojowym straży jest niemożliwy tym bardziej karetką Pogotowia Ratunkowego.

  Strażacy uznali, iż można wykorzystać quad także do udziału w akcjach gaśniczych np. nieużytków w takich terenowo ekstremalnych warunkach. Demontując nosze a wstawiając w to miejsce 200 litrową beczkę z wodą i małą motopompę z 60 m węża – pomysłowi strażacy zaadoptowali go do potrzeb gaśniczych. Zawory beczki dostosowano do możliwości czerpania wody także bezpośrednio z wozu bojowego straży. Zestaw ten posiada same zalety, zmiana przeznaczenia wózka (przyczepki) quada to tylko kilka minut podobnie jak przywrócenie do pierwotnego przeznaczenia.

Działania te sprawdzono praktycznie w warunkach terenowych, pomysł strażackich racjonalizatorów był trafny.. obrazuje to  krótki materiał filmowy. (inf. wł.)

Materiał filmowy – Kazimierz Barański

Ostatnio zmienianysobota, 09 maj 2020 21:43

Media

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.