Logo
Wydrukuj tę stronę

Strażacy z OSP w Wesołej – Ryta Górka doposażeni sprzętowo

fot. arch OSP Wesoła - Ryta Górka fot. arch OSP Wesoła - Ryta Górka

      W pierwszych dniach grudnia do OSP w Wesołej - Ryta Górka  dotarła dobra wiadomość z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, gdzie złożyli wniosek o dofinansowanie jednostki w brakujący sprzęt i doposażenie strażaków. Otrzymali dotację w  wysokości 13 499,00 zł, wraz ze środkami własnymi w 1 500,82zł  (łącznie 14 999,82zł pozwoliło to na pozyskanie brakującego sprzętu i wyposażenia. Jednostka  stała się bogatsza o; zbiornik wodny 2500 litrów, wentylator oddymiający MW 22, opryskiwacz spalinowy STIHL SR430, 4 węże strażackie  W52, 2 węże W75 – z łącznikami (do obu rodzajów),  6 par rękawic specjalnych i 14 par butów wz. 428 Zertix. Strażacy dziękują wszystkim za pomoc w pozyskaniu sprzętu, a niezawodnej firmie F.H.W. "REFLEX" z Nowego Sącza także za cierpliwość.  

     Ale to nie koniec podziękowań bowiem dzięki dotacji z MSWiA (9.600 zł), z UG Nozdrzec (5.000) i własnym środkom (1.261 zł) można było w końcu zakupić kompletny tor przeszkód na zawody dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Kolejne więc podziękowania skierowane zostały do ministerstwa, władz gminy i firmy „Mały Strażak” za bezpłatne dostarczanie toru.

Choć rok mijający był nad wyraz trudnym w pracy strażaków, szczególnie w czasie ciągle trwającej pandemii corono-wirusowej, to jego koniec wydaje się być całkiem przyjaznym i jak tu nie wierzyć w Świętego Mikołaja?! (admin)

Ostatnio zmienianywtorek, 15 grudzień 2020 01:55

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.