Logo
Wydrukuj tę stronę

Wesoła. VII Noc Bibliotek - z Alą i AniKą Dąbrowską

Fot. GOK Nozdrzec      Na zdjęciu Ala Dąbrowska autorka opowiadania "W mroku dnia" Fot. GOK Nozdrzec Na zdjęciu Ala Dąbrowska autorka opowiadania "W mroku dnia"

    Za nami kolejna VII Noc Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Wieczorne spotkanie obfitowało w moc wrażeń. Noc Bibliotek rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wesołej montażem słowno- tanecznym.

Na wstępnie Ala Dąbrowska autorka powieści „W mroku dnia” opowiadała jak zrodził się pomysł na książkę oraz skąd czerpie inspiracje do pisania. Odpowiadając na pytania zachęcała rówieśników do czytania  książek. Kulminacyjnym punktem było spotkanie z AniKą Dąbrowską, która opowiadała o swojej karierze muzycznej, o kulisach programu The Voice Kids, o szkole, o tym co lubi czytać i dlaczego czytanie jest ważne. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, a każdy otrzymał od niej autograf. W ten  wyjątkowy wieczór wszyscy chętni mogli zwiedzić  nocą bibliotekę, po to żeby zajrzeć do jej sekretnych zakamarków i poszukać ukrytego skarbu. Nie zapomniano również o najmłodszych czytelnikach, dla których Panie Bibliotekarki przygotowały teatrzyk  kamishibai.

Na zakończenie obejrzeliśmy film towarzyszący tegorocznej edycji Nocy Bibliotek "Operacja Człowiek w czerni" – kryminał fantastyczny o parze młodych detektywów, który umiliła słodka niespodzianka w postaci waty cukrowej. Cieszymy się, że przygotowana przez nas oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas wiele nowych osób. Zapraszamy do korzystania do naszej oferty przez cały rok. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tej wyjątkowej nocy.

Edyta Serwatka

Ostatnio zmienianypiątek, 19 listopad 2021 23:31

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.