Logo
Wydrukuj tę stronę

Niezwykły wernisaż prac malarskich Zdzisława Kudły

fot. J. Tomczyk fot. J. Tomczyk

     3 kwietnia  w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni odbył się wernisaż malarstwa pochodzącego z Wesołej Zdzisława Kudły - reżysera, scenarzysty,  scenografa filmów animowanych dla dzieci i dorosłych, który na stałe wpisał się w karty historii polskiej animacji. Absolwent akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wieloletni  dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Laureat wielu nagród  na festiwalach filmowych w kraju i zagranicą. W 2010 roku zakończył pracę zawodową i  powrócił do malarstwa sztalugowego, tworząc wielopłaszczyznowe, przypominające filmowe kadry, wizje otaczającego świata i osobistych przeżyć. Prace mistrza to ogromne kompozycje o niezwykłej sile wyrazu, które cechuje ogromna dbałość o szczegóły wynikająca  z wielokierunkowych doświadczeń twórczych.

Wernisaż połączony był z projekcją filmu „Gwiazda Kopernika”, który Zdzisław Kudła współtworzył z Andrzejem  Orzechowskim. Film ten zakupiło wiele krajów m. in. Turcja, Chiny, a w  Szkocji według niego prowadzono szkolne lekcje o polskim astronomie.

 Był to wspaniały wieczór ze sztuką, który zgromadził liczną  widownię wśród, której  byli m.in. ks. Kanonik Franciszek Urban, Sekretarz Gminy Nozdrzec - Pani Agnieszka Baran, Dyrektor  Gminnego Ośrodka Kultury w Nozdrzcu – Pani Edyta Serwatka oraz Sołtys wsi  Wesoła - Pan Jarosław Dąbrowski. 

Aby nie zdradzać wszystkich szczegółów możemy tylko poinformować, iż w niedługim czasie mieszkańcy Wesołej oraz pozostałych miejscowości naszej gminy będą mogli osobiście obejrzeć prace  naszego wybitnego rodaka.

 Edyta Serwatka

Fot. J.Tomczyk

Ostatnio zmienianywtorek, 05 kwiecień 2022 13:48

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.