Logo
Wydrukuj tę stronę

Uroczyste oddanie do użytku odbudowanego mostu w Warze

Uroczyste oddanie do użytku odbudowanego mostu w Warze

24 maja miało miejsce uroczyste oddanie do użytku inwestycji pn. "Odbudowa mostu na rzece Magierka w miejscowości Wara w ciągu drogi dz. nr ewid. 288,95 w km 0+100".

   "Cieszę się, że na terenie gminy Nozdrzec, zrealizowana została już kolejna bardzo ważna inwestycja, która posłuży naszej lokalnej społeczności. Niespełna dwa lata temu, podczas powodzi w 2020 roku, mieszkańcy tej części Wary zostali pozbawieni dojazdu do domostw oraz pól. Na apel mieszkańców oraz Przewodniczącego Rady Gminy Adriana Skubisza, podjąłem natychmiastowe działania, które po pierwsze pozwoliły zabezpieczyć mieszkańców w tymczasową przeprawę, a po drugie- pozyskać odpowiednie decyzje i pozwolenie oraz środki finansowe na realizację tej inwestycji. Pragnę podziękować Pani Wojewodzie Ewa Leniart oraz służbom Wojewody za doskonałą współpracę oraz przekazanie środków finansowych, które połączone z udziałem własnym gminy, pozwoliły na realizację tego ważnego przedsięwzięcia"- mówi Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski.

    Koszt inwestycji, który wyniósł 531 426,86 złotych współfinansowany był ze środków Funduszu Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w kwocie 374 910,07 złotych. Natomiast 156 516,79 złotych to własny wkład finansowy z budżetu gm. Nozdrzec. Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia mostu dokonali: Wicewojewoda Podkarpacki - Jolanta Sawicka, Wicestarosta Brzozowski - Jacek Adamski, Wójt Gminy Nozdrzec - Stanisław Żelaznowski, Przewodniczący Rady Gminy Nozdrzec - Adrian Skubisz, radny Gminy Nozdrzec - Zygmunt Wawczak, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warze - ks. Eugeniusz Henryk Szpila, Sołtys Małgorzata Szewczyk, dyrektor biura poselskiego Posła na Sejm RP Adam Śnieżek - Andrzej Wrona, Prezes firmy "Intra- Bet" - Jerzy Sieniawski oraz Kierownik Referatu Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa - Grzegorz Libowicz.

"Chyba wszyscy pamiętamy negatywne emocje, spowodowane wydarzeniami z czerwca 2020 roku. Dzisiaj się radujemy, bo zerwany most został odbudowany. Zaangażowanie, umiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych oraz współpraca- zawsze daje zdrowe owoce i ten most jest tego dowodem. Cieszę się wspólnie z mieszkańcami z zakończenia tej ważnej inwestycji. W imieniu własnym oraz mieszkańców dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego zadania- Wójtowi Gminy Nozdrzec Stanisławowi Żelaznowskiemu za szybką reakcję na zgłaszane problemy i zdecydowane działania oraz Radnym Rady Gminy Nozdrzec za wspólne i sprawne procedowanie uchwał, które pozwoliły zabezpieczyć środki w budżecie gminy na realizację tego przedsięwzięcia"- mówi Przewodniczący Rady Gminy Nozdrzec Adrian Skubisz.

Przypomnijmy, że do zerwania mostu doszło podczas powodzi z 2020 roku, określanej przez wielu mianem „wody stuletniej”. Kilkudziesięcioletni most, budowany w czynie społecznym przez mieszkańców Wary, zaledwie w kilka sekund poddał się siłom natury i został porwany przez wielką wodę. W bardzo krótkim czasie mieszkańcy drugiego brzegu zostali pozbawieni przeprawy przez rzekę. (fb)

Ostatnio zmienianywtorek, 24 maj 2022 23:54

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.