Logo
Wydrukuj tę stronę

WĘDKARZE DBAJĄ O SWOJE ŁOWISKA

Wędkarze z Koła „Brzana” w Nozdrzcu, jak co rocznie 19 kwietnia przeprowadzili akcję sprzątania brzegu rzeki San na terenie gminy Nozdrzec. Piętnastu wędkarzy zebrało w sumie ponad 3 m3 śmieci, najwięcej było szkła i plastiku. Wszystkie odpady zostały posegregowane.

Pomimo szerokiej akcji edukacyjnej przybywa dzikich wysypisk śmieci, w związku z tym Zarząd Koła „Brzana” w Nozdrzcu podjął decyzję o monitorowaniu terenów najbardziej zagrożonych dzikim wysypiskiem odpadów. W tym celu zakupiono pięć kamer oraz oznakowano specjalnymi tablicami 10 miejsc, gdzie kamery te będą zamontowane.

            Wierzymy, że tym razem akcja przyniesie zamierzony skutek oraz w latach następnych nie trzeba będzie zbierać tak dużej masy odpadów. Apelujemy do wszystkich, aby zaprzestali wysypywania śmieci do Sanu i jego nabrzeży, ponieważ jest to karalne i szpeci piękne okolice turystyczne. Przekonani jesteśmy, że zmiana zasad gospodarki odpadami komunalnymi w najbliższych miesiącach doprowadzi do wzrostu świadomości i właściwej segregacji śmieci.

Wędkarze Koła „BRZANA” zapraszają na wędkowanie w okolice Nozdrzca.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od  redakcji portalu:  Popieramy tą cenną inicjatywę koła, będziemy zamieszczać zdjęcie wszystkich bałaganiarzy nadsańskich, których wyłapią kamery koła PZW, bowiem czas już najwyższy aby San traktować jak uroczą rzekę a nie wysypisko śmieci, o czym przypominamy wędkującym i wypoczywającym nad jego brzegami. Pokażemy wszystko, bez cenzury...

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.