Logo
Wydrukuj tę stronę

Dzień Dziecka w Hłudnie

 

   W niedzielne popołudnie - drugiego czerwca - na stadionie sportowym w Hłudnie odbył się piknik z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka połączony z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 15.00. Na scenie pojawił się Clown Walduś, który bawił i śmieszył do łez nie tylko tych najmłodszych. Na chwilę jego „harce” przerwał pokaz sprzętu ratownictwa gaśniczego z Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie. Następnie scenę „opanowali” uczniowie szkół z terenu gminy prezentując wspaniałe tańce i śpiewając piosenki – godnie reprezentując swoje rodzime placówki: Szkołę Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Izdebkach, Szkołę Podstawową nr 4 w Izdebkach, Oddział Przedszkolny z Zespołu Szkół w Hłudnie, Zespół Szkół w Nozdrzcu oraz Zespół Szkół w Wesołej.

Niespodziankę dla dzieci przygotowało Koło Wędkarskie „Brzana” – przeprowadzając konkursy z nagrodami. Nie mniejszą niespodziankę sprawił dzieciaczkom także wójt gminy Antoni Gromala, który wszystkim maluchom zafundował lody.

   Wspaniale zaprezentował się Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Markowianie" z Markowej. Na zakończenie części artystycznej wystąpiła Orkiestra Szałamaistek z Zespołem Mażoretek „INCANTO” działające przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

   Po części artystycznej zebrani Strażacy sformułowali zbiórkę, wręczone zostały medale oraz zaświadczenia o ukończeniu podstawowego szkolenia strażaków OSP. Po części oficjalnej odbyła się biesiada strażacka.

   Serdecznie dziękujemy wszystkich dobrodziejom, którzy wsparli naszą inicjatywę:   Panu Wójtowi Gminy Nozdrzec Antoniemu Gromali; Panu Stefanowi Pinderskiemu – Dyrektorowi WORD w Krośnie i Panu Zdzisławowi Socha oraz wszystkim tym, którzy poprzez swoje występy uświetnili obchody: dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich opiekunom, członkom zespołu Markowianie oraz członkom Orkiestry Szałamaistek i Zespołu INCANTO.

   Organizatorami obchodów byli: Wójt Gminy Nozdrzec, GOK i OSP

Marta Bobola

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.