Logo
Wydrukuj tę stronę

Bezpieczna droga do szkoły

fot. KPP Brzozów fot. KPP Brzozów

   Od poniedziałku brzozowscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych w drodze do szkoły, a w trakcie spotkań w szkołach uświadamiają uczniów, jak unikać zagrożeń na drogach.

   Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego brzozowscy policjanci aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne "Bezpieczna droga do szkoły". Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, zwłaszcza w pobliżu szkół. W ramach akcji funkcjonariusze patrolując okolice szkół i przedszkoli, pomagają dzieciom poruszać się po drodze i właściwie korzystać z przejść dla pieszych. Policjanci kontrolują pojazdy zwracając szczególną uwagę na przypadki przekraczania prędkości oraz nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych. Kontroli nie unikną także kierujący wykonujący zorganizowany dowóz dzieci do szkół. Policjanci sprawdzą ich trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz to czy podczas jazdy podróżujące osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa a dzieci przewożenie są w fotelikach.

   "Bezpieczna droga do szkoły" to nie tylko policyjne działania na drogach. Od poniedziałku brzozowscy policjanci spotykają się także z dziećmi w szkołach, by w ramach prewencji omówić z nimi podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące ruchu drogowego. Dotyczą one głównie tego , jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czy prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych. Funkcjonariusze uświadamiają także uczniów, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać na drodze, uczulają szczególnie najmłodszych, jak unikać zagrożeń oraz ich nie powodować. (KPP Brzozów)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.