Brzozowskie derby "okręgówki"

Dla kibiców drużyn grających w „okręgówce” z regionu brzozowskiego, najważniejszym spotkaniem, były miejscowe derby czyli mecz „Iskry” Przysietnica z „Grabowianką” Grabówka. Na mecz ten przybyło ponad 150 kibiców obu drużyn.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy od początku narzucili szybkie tempo, wyprzedzali gości, co dało efekt w postaci bramki. Wydawać by się mogło, ze druga odsłona przyniesie kolejne bramki dla gospodarzy lecz niecelne podania przejmowane przez gości z minuty na minutę dawały im przewagę w polu. Na dwie minuty przed końcem mógł być remis, bowiem zawodnik gości z kilku metrów wysłał piłkę nad bramką. Pierwsze zagrania w doliczonym czasie, to kolejna szansa dla gości lecz sędzia nie odgwizdał zagrania ręką zawodnika gospodarzy, co wywołało oburzenie widzów. Zanim 3 minuty doliczonego czasu się skończyły, goście strzelili wreszcie upragnionego gola i spotkanie zakończyło się remisem.

Mecz odbywał się w wyjątkowo pogodnej i słonecznej pogodzie jak na koniec października, tylko silny wiatr krzyżował szyki powodując, że często zawodnicy wyskakujący do górnych piłek - mijali się z nimi. Nie rozumiem tylko dlaczego przez większość meczu właśnie grano górnymi piłkami… Oceniając całość spotkania, wynik 1:1 nie krzywdzi żadnej ze stron, choć po meczu dało się słyszeć, że „Iskra” winna wygrać 4:2 a według innych „Grabowianka” 3:1. Ale to tylko pomeczowe spekulacje.

Po meczu, w szatni gospodarzy dało się słyszeć gromkie „sto lat”, odśpiewane przez całą ekipę „Iskry” Damianowi Budny, który w tym dniu obchodził swe urodziny. Portal także dołącza się do życzeń.

Zespoły zagrały w następujących składach, goście: Oleniacz, Adamski, Cisek, Czebieniak, Fijałka, Dymnicki, Myćka, Łukaszewski, Sołkowicz (Grudz), Siedlecki, Czapor; gospodarze: Budny, Wania, Dereń, Gładysz, Kwolek, Wacek D, Wacek K, Gosztyła, Pietryka, Niezgodzki, Bąk, Bieda. Bramki: dla gospodarzy w 17 minucie Bieda, dla gości w 91 minucie Grudz.

Liczyliśmy na zdobycie punktów przez „Płomień” Zmiennica, który rozgrywał mecz na wyjeździe z „Orłem” Bieździedza. Niestety gospodarze rozgromili „Płomień” 5:1. Ale jak przyznają sami gospodarze na swej stronie internetowej klubu – skoro gaście nie wykorzystywali sytuacji sam na sam, co tu pisać więcej…

„Iskra” Przysietnica – „Grabowianka” 1:1

„Orzeł” Bieździedza – „Płomień” Zmiennica 5:1

Jak wynika z ligowych obrachunków „Iskra” awansuje na 7 pozycję w lidze, „Płomień” zostaje w grupie spadkowej a „Wilczki” z Grabówki zajmą pewnie nadal 13 miejsce lub awansują na 12 pozycję, wobec przegranej „Leśnika” z „Sanovią”. (w)