Logo
Wydrukuj tę stronę

Zatrzymany złodziej audi z Haczowa

fot. arch. KPP Brzozów fot. arch. KPP Brzozów

    Dzięki działaniom krośnieńskich funkcjonariuszy mężczyzna, który dokonał kradzieży samochodu w Haczowie znalazł się w rękach brzozowskich policjantów. Złodziej został zatrzymany do kontroli drogowej gdy poruszał się skradzionym pojazdem. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec gminy Brzostek. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. 

   W minionym tygodniu dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży osobowego audi. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód został skradziony z terenu prywatnej posesji w Haczowie. Bezpośrednio po przyjęciu zawiadomienia brzozowscy policjanci zajęli się poszukiwaniem skradzionego pojazdu i sprawcy tego przestępstwa.

   Przełom w sprawie nastąpił zaledwie po dwóch dniach od momentu zgłoszenia. To wtedy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zatrzymali kierującego audi do kontroli drogowej. Mężczyzna, który się nim poruszał nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów i nie odpowiadał na pytania zadawane przez policjantów.

   W toku dalszych czynności krośnieńscy policjanci ustalili jego tożsamość. Był nim 39-letni mieszkaniec gminy Brzostek. Ponadto jak się okazało samochód, którym się poruszał był skradziony. Krośnieńscy funkcjonariusze zatrzymali 39-latka i przekazali brzozowskim policjantom, natomiast poszukiwany pojazd został zabezpieczony i trafił na policyjny parking w Krośnie.

   Już po wstępnych ustaleniach na brzozowskiej komendzie policjanci kryminalni nie mieli żadnych wątpliwości co do tego, że to 39-latek dokonał kradzieży audi. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności procesowych z jego udziałem funkcjonariusze odwieźli zatrzymanego do Zakładu Karnego w Tarnowie, gdyż jak ustalili 39-latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniejsze czyny, których się dopuścił. Dotyczyły one głównie kradzieży i włamań.

   Za kradzież mężczyzna odpowie przed sądem, kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.(KPP Brzozów)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.