Logo
Wydrukuj tę stronę

Szachy. Trzy drużyny brzozowskie w Finale Wojewódzkim

fot. P. Jurkiewicz fot. P. Jurkiewicz

    W dniach 4 – 8 listopada rozgrywano zawody rejonowe (powiat sanocki, powiat brzozowski, powiat bieszczadzki, powiat Leski) w szachach drużynowych szkół. Jako pierwsi rozpoczęli rywalizację uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie. W drużynie wystąpili : Remigiusz Florek, Anna Krzysztyńska, Szymon Muszyński oraz Emilia Wojtas. W turnieju, który rozegrano w szkole przy ul. Parkowej rywalizowało pięć szkół z rejonu. Po zaciętych pojedynkach drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce ustępując szachistom z SP nr 1 z Sanoka. 

    Kolejny dzień zmagań szachistów to środa 6 listopada 2013 br. w Zespole Szkół w Golcowej. O mistrzostwo rejonu rywalizowali gimnazjaliści. Tu bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Gimnazjum nr 1 w Brzozowie, która wygrała wszystkie mecze zajmując I miejsce. W drużynie z Gimnazjum punktowali: Szymon Jamrugiewicz, Aleksandra Kozubal, Piotr Żak, i Zuzanna Jurkiewicz. 

    Ostatnim etapem zmagań szachowych była Licealiada, którą rozegrano 8 listopada w brzozowskim liceum. Biorąc przykład ze swoich młodszych kolegów szachiści I Liceum również wygrali turniej drużynowy. Skład drużyny to: Jaskółka Tomasz ,Gładysz Jakub ,Pilch Artur i Jaskółka Katarzyna. Wszystkie trzy drużyny reprezentować będą Brzozów w Finale Województwa Podkarpackiego. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

    Organizatorem zawodów był Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Brzozowie. Zawody prowadził Pan Marek Szerszeń, a nad prawidłowym przebiegiem od strony sportowej czuwał Pan Kazimierz Kozubal sędzia główny zawodów rejonowych. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Paweł Jurkiewicz

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.