Logo
Wydrukuj tę stronę

Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych - druga - w kulinarnym konkursie „Nasza ryba nie tylko od święta”,

fot. arch ZSE Brzozów fot. arch ZSE Brzozów

    W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbył się kulinarny konkurs „Nasza ryba nie tylko od święta”, w którym wzięła udział młodzież sześciu szkół z terenu naszego województwa. Celem konkursu była promocja rybactwa śródlądowego Podkarpacia, odgrywającego coraz większą rolę w gospodarce regionu. Każda zgłoszona szkoła reprezentowana była przez trzyosobową drużynę uczniów wraz z nauczycielem. Uczestnicy konkursu przygotowali potrawy w dwóch kategoriach: danie główne i przystawkę, używając do tego celu wyłącznie krajowych ryb słodkowodnych.

    Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie reprezentowali uczniowie Technikum Nr 1 w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego w składzie: Natalia Rzepka, Anna Wacek i Jakub Żyłka oraz Agnieszka Wójcik – nauczyciel.

Nasz zespół przygotował następujące potrawy:

a) danie główne:

- rybki z farszem (krucho-drożdżowe ciasto nadziewane wędzonym pstrągiem),

- pstrąg zapiekany z sałatką ziemniaczaną i pesto z rukoli.

b) przystawka:

- paprykarz z pstrąga,

- karp nadziewany w galarecie,

- tatar z pstrąga.

    Potrawy oceniane były przez specjalnie w tym celu powołaną 10-osobową Komisję Konkursową złożoną z mistrzów kuchni, przedstawicieli urzędu marszałkowskiego i mediów. Jury oceniało potrawy na podstawie: oceny organoleptycznej, estetyki podania i ogólnej atrakcyjności potrawy, oryginalności oraz technologii produkcji a także zastosowania rodzimego surowca.

    Decyzją Komisji nasza szkoła zajęła II miejsce za pstrąga zapiekanego z sałatką ziemniaczaną w kategorii danie główne. Szkoła i uczniowie otrzymali dyplom, statuetkę oraz nagrody rzeczowe.

Agnieszka Wójcik

Ostatnio zmienianypiątek, 23 maj 2014 00:58

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.