Logo
Wydrukuj tę stronę

Zatrzymano sprawców włamania do plebanii w Nozdrzcu.

Zatrzymano sprawców włamania do plebanii w Nozdrzcu.

    14 sierpnia, w godzinach popołudniowych miało miejsce włamanie do plebanii kościoła parafialnego w Nozdrzcu. Tego samego dnia w godzinach wieczornych policjanci z Brzozowa zatrzymali około 40-letniego mężczyznę podejrzanego o to włamanie. Zatrzymany w przeszłości był już karany za okradanie mieszkań księży. Był też poszukiwany dwoma listami gończymi.

     O włamaniu do budynku plebanii w Nozdrzcu w powiecie brzozowskim zawiadomił Policję duchowny, który tam mieszka. Według jego relacji, sprawca wybił szybę w oknie piwnicznym, wszedł do budynku, spenetrował wnętrza i ukradł kilkaset złotych. Dostał się do plebanii po południu, kiedy w budynku nikogo nie było.

    Policjanci z Brzozowa, zaraz po zgłoszeniu, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Ustalili rysopis mężczyzny, który po południu kręcił się w pobliżu kościelnych zabudowań. Podczas sprawdzania okolic, w jednym ze sklepów w Nozdrzcu, zauważyli człowieka podobnego do opisywanego.  Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci sprawdzili jego dane. Okazało się, że był w przeszłości karany za kradzieże na plebaniach, mało tego - ukrywa się, bo jest poszukiwany przez dwa sądy listami gończymi.

     Sprawca - mieszkaniec powiatu strzyżowskiego trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem. Policja ustala, czy nie popełnił podobnych przestępstw w ostatnim czasie. (KWP Rzeszów)

UZUPEŁNIENIE

    Sprawca ma 44 lata, do włamania doszło około 19.00. Już przebywa w areszcie śledczym, zgodnie z postanowieniem sądu - spędzi tam najbliższe dwa miesiące.

Ostatnio zmienianyniedziela, 17 sierpień 2014 18:25

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.