Logo
Wydrukuj tę stronę

Prezydentowa Karolina Kaczorowska - gościem I LO w Brzozowie. Pierwszy etap Obchodów Dni Patrona Powiatu Brzozowskiego

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

    13 października w I LO w Brzozowie odbyło się spotkanie młodzieży z Panią Prezydentową Karoliną Kaczorowską, wdową po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie – Ryszardzie Kaczorowskim, tragicznie zmarłym w „wyprawie smoleńskiej”.  Spotkanie to otwiera tryptyk uroczystości związanych z obchodami  „Dni Patrona Powiatu Brzozowskiego” – księdza Jerzego Popiełuszki. 

    Spotkanie rozpoczął hymn Polski a po nim okolicznościowy program artystyczny o  treściach patriotycznych, przygotowany przez uczniów l Liceum.

    Gniewomir Rokosz – Kuczyński bliski współpracownik prezydenta Kaczorowskiego i przyjaciel rodziny wprowadzając do wspomnień Pani Prezydentowej, przedstawił zebranym sytuację polityczną w okresie międzywojennym, w czasach wojny i okresie powojennym, na emigracji, nawiązując do działań prezydenta Kaczorowskiego na rzecz Polski, których ukoronowaniem było przekazanie insygniów prezydenckich – prezydentowi Wałęsie 20 grudnia 1990 r.

    Pani Prezydentowa Kaczorowska podzieliła się z zebranymi swymi wspomnieniami z życia w kraju, po wywiezieniu na Syberię a następnie po ewakuacji do Persji. O działalności harcerskiej na emigracji w Anglii a po ślubie z Ryszardem Kaczorowskim – o uczestnictwie w życiu społecznym i charytatywnym polskiej emigracji.

     Spotkanie podsumował  Starosta Brzozowski Zygmunt  Błaż.  W imieniu szkoły – I LO Dyrektor Dorota Kamińska wręczyła Pani Prezydentowej monografię szkoły zaś młodzież wiązankę kwiatów.

    W spotkaniu uczestniczyły władze powiatu w osobach: Starosty Brzozowskiego Zygmunta Błaża, Wicestarosty Janusza Draguły, Przewodniczącego Rady Powiatu Henryka Kozika, Sekretarza Starostwa Ewy Tabisz oraz przedstawiciele jednostek podległych starostwu a także Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Pilszak, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Brzozowie ks. Franciszek Goch, mieszkańcy miasta i ościennych gmin. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 13 październik 2014 21:36

Galeria

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.