Logo
Wydrukuj tę stronę

Finał XVII Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podkarpackiego. Trzy medale dla nas.

Z trzema medalami, dwoma złotymi i jednym brązowym wróciła reprezentacja Powiatu Brzozowskiego z Finału XVII Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podkarpackiego na rok 2015, które w dniach 9 - 10 czerwca odbyły się w Górnie koło Rzeszowa. Dorobek medalowy mógłby być dużo lepszy, ale nasza reprezentacja
nie pojechała w najsilniejszym składzie. Niestety, ale zabrakło reprezentantów naszego powiatu w kategorii Licealiady, w tym kandydatów do medali Anny Zegar (ZSE), Katarzyny Jaskółka oraz Jakuba Gładysza (oboje I LO).

Pod nieobecność licealistów honoru powiatu dzielnie bronili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W pierwszym dniu zawodów w kategorii IMS (kl. IV-VI) znakomicie spisała się Emilia Wojtas (SP Nr 1 Brzozów), która na dziewięć partii zdobyła osiem punktów, co dało jej tytuł mistrzyni Podkarpacia. Ponadto bardzo udany wystąp zanotował Jakub Tomkiewicz (SP Stara Wieś), który w kategorii młodszej IMS (kl. I-III) zdobył medal brązowy. Dobrze spisali się też gimnazjaliści,
a w zasadzie gimnazjalistki. Tutaj złoto wywalczyła „niezawodna” Aleksandra Kozubal (G. Nr 1 Brzozów) wygrywając wszystkie partie, a na wysokiej piątej pozycji zawody ukończyła koleżanka ze szkolnej drużyny - Anna Krzysztyńska.

Należy podkreślić, że w dwudniowych zmaganiach uczestniczyło łącznie blisko 300 młodych szachistów z kilkudziesięciu szkół całego województwa. Oprócz miejsc medalowych kilku z naszych reprezentantów ukończyło zawody w czołowej „10”.

Na zakończenie turniejów najlepsi odebrali dyplomy, medale i puchary ufundowane przez Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie, Podkarpacki Wojewódzki SZS w Rzeszowie oraz współorganizatorów imprezy.