Logo
Wydrukuj tę stronę

Marsz "Na orientację" w brzozowskim ZSE

fot. arch. ZSE Brzozów fot. arch. ZSE Brzozów

1 października w okolicach ścieżki przyrodniczej „Brzozów Zdrój” odbyła się impreza terenowa – Marsz na orientację. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 2E, którzy wybrali geografię jako przedmiot rozszerzony. Imprezę zorganizowali nauczyciele geografii naszej szkoły.

Marsz rozpoczął się wyznaczeniem grup 3-4 osobowych, następnie każda grupa wylosowała swoją kartę zadań. Po omówieniu przebiegu trasy, zasad bezpieczeństwa itp. każda grupa zaopatrzona w mapy i przewodniki po trasie, z pewną dozą niepewności (czy się nie zgubimy :))wyruszyła.

Pogoda dopisała, słońce grzało jesiennie. Na trasie oprócz orientowania się w terenie, poszukiwania punktów trasy i rozwiązywania zadań uczniowie mogli podziwiać wspaniałe jesienne kolory lasu. Wiele razy spotykaliśmy na trasie grzybiarzy, którzy z zaciekawieniem pytali o cel i powód naszej wędrówki.

Uczniowie szybko uwinęli się z zadaniami. Z dobrymi humorami chociaż zmęczeni, wszyscy powrócili do miejsca startu, gdzie czekał na nich zasłużony odpoczynek.

Anna Częczek

Zobacz zdjęcia: https://picasaweb.google.com/ZSEBrzozow/2015MarszNaOrientacje

Ostatnio zmienianyczwartek, 15 październik 2015 22:29

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.