Logo
Wydrukuj tę stronę

"Studencki pakiet na wiedzę" w Bibliotece Pedagogicznej

"Studencki pakiet na wiedzę" w  Bibliotece Pedagogicznej

Październik to miesiąc studentów. Na uczelniach w całej Polsce rozpoczął się nowy rok akademicki. Na żądnych wiedzy  żaków, gorączkowo poszukających książek naukowych i akademickich skryptów czeka szereg udogodnień w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie i jej filiach. W październiku tradycyjnie rusza akcja "Studencki pakiet na wiedzę". Akcja w PBW w Krośnie Filii w Brzozowie trwa  od 12 października do końca listopada br.

Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki i otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii, otrzymają zwiększony limit wypożyczeń. Każdy student będzie mógł zapisać się do biblioteki osobiście lub on-line – w dowolnym czasie i z dowolnego komputera połączonego do Internetu.

Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają  darmowy dostęp do książek w wersji  elektronicznej oraz  do  szeregu  funkcjonalności, które ułatwią przyswojenie wiedzy dzięki wirtualnej czytelni  IBUK Libra. Konto myIbuk pozwoli m. in. wygenerować  bibliografię każdej książki w aż 5 formatach.  Wygenerowany opis można  wkleić do swojej pracy naukowej czy referatu.

W poprzednich edycjach  z  naszej  akcji  skorzystało wielu studentów z różnych kierunków, nie tylko pedagogicznych. Nasze propozycje  pozwoliły studentom wyposażyć swój warsztat  w niezbędne podręczniki  zarówno te obowiązkowe jak i uzupełniające i  do dziś korzystają  z zwiększonego limitu wypożyczeń. 

Nasza specjalna oferta skierowana do konkretnej grupy użytkowników biblioteki - studentów sprawdziła się w latach poprzednich, takie akcje są bardzo potrzebne i na pewno zwiększą grono czytelników - tłumaczy Małgorzata Szybiak Dyrektor PBW w Krośnie.

Akcji w brzozowskiej filii towarzyszy ekspozycja zbiorów pt. „Jak uczyć się szybko i skutecznie” prezentująca publikacje poświęcone  technikom  i ćwiczeniom  wspomagającym szybkie i  trwałe  uczenie się, poprawiającym zapamiętywanie, koncentrację i uwagę. Jest to także przegląd literatury na temat  neurobiologicznego ujęcia procesu uczenia się. Zapraszamy studentów wszystkich uczelni do skorzystania z naszej oferty (Brzozów, ul Parkowa 13).

Ostatnio zmienianyczwartek, 15 październik 2015 23:02

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.