Logo
Wydrukuj tę stronę

„Przyjazna Poczekalnia”- mała metamorfoza w Brzozowskim ośrodku Onkologicznym.

fot. arch. Sanitas fot. arch. Sanitas

    12 listopada, za sprawą Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS,  jedna z większych i najbardziej obleganych przez pacjentów poczekalni Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie przeszła małą metamorfozę. W miejsce pustych ścian poczekalni dziennego oddziału chemioterapii i hematologii onkologicznej oraz poczekalni poradni onkologicznych, pojawiły się piękne duże obrazy przedstawiające Bieszczadzkie pejzaże. Dzięki fotografowi-Markowi Kusiakowi, który bezpłatnie udostępnił swe zdjęcia, poczekalnie stały się przytulniejsze. Już w trakcie przebiegu akcji, przechodzące korytarzem osoby, nie ukrywały swego zaskoczenia  i z zachwytem komentowały poczynione zmiany.

    „Wiemy ile trzeba spędzić czasu w poczekalniach do gabinetów specjalistycznych. Często odwiedzamy szpitale i ośrodki onkologiczne. Przewija się tam naprawdę wielu pacjentów czekających godzinami na swoją kolejkę. Jest to czas kiedy w ich głowach kłębią się różne, często smutne myśli. Chcieliśmy sprawić, by pacjentom oczekującym, było po prostu milej. To, jak długo i w jakich warunkach czekamy w kolejce ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Im bardziej przytulna i mniej „surowa” jest poczekalnia, tym pozytywniej działa na pacjenta. Przestaje się wówczas kojarzyć ze szpitalnymi murami i lękiem o zdrowie”. – Anna Nowakowska-założycielka Sanitas.

    „Pracując w tym miejscu na co dzień, obserwujemy pacjentów czekających na chemioterapię  i wizytę u lekarzy specjalistów. W ich oczach daje się zauważyć niepewność i obawę o swoje zdrowie. Taka nawet mała, pozytywna zmiana jak te piękne obrazy  o przyjaznej tematyce z pewnością pozwolą choćby na chwilę odwrócić ich uwagę od negatywnych emocji”.  – Jolanta Sawicka - koordynator oddziału dziennego chemioterapii i hematologii onkologicznej w Brzozowie.

    Była to druga Akcja Organizacji Sanitas w ramach „Przyjaznej poczekalni”. Pierwsza odbyła się początkiem roku w sanockim szpitalu.

MK

Ostatnio zmienianypiątek, 13 listopad 2015 08:37

Galeria

Artykuły powiązane

Najnowsze od Admin

Brzozowiana.pl. All rights reserved.