Logo
Wydrukuj tę stronę

Order Odrodzenia Polski dla naszego Starosty

fot. D.Supel fot. D.Supel

 

Starosta Brzozowski Zygmunt Błaż został odznaczony drugim co do ważności polskim państwowym odznaczeniem cywilnym – Orderem Odrodzenia Polski. Order ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju.

 

   Starosta Z. Błaż przyznane odznaczenie odebrał 14 maja br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie z rąk Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej. Otrzymał je za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i za osiągnięcia w pracy samorządowej.

   Zygmunt Błaż znany jest ze swojej niepodległościowej działalności w latach 1980-1990. Był wojewodą krośnieńskim, a od 2002 r. pełni funkcję Starosty Brzozowskiego. Doprowadził do dynamicznego rozwoju Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Przyczynił się do przebudowy sieci dróg powiatowych oraz przeprowadził modernizację szkół ponadgimnazjalnych w powiecie. Zainicjował dobrą współpracę wójtów wszystkich gmin powiatu brzozowskiego. Podejmuje działania na rzecz utrwalenia historii Ziemi Brzozowskiej i jej tradycji patriotycznych. Organizator akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia” w powiecie brzozowskim upamiętniającej polskich oficerów zabitych przez NKWD oraz Konkursu Plastycznego na plakat z okazji 71 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu brzozowskiego. Pomysłodawca i organizator uroczystych obchodów ważnych państwowych rocznic (uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wybuchu II wojny światowej, Dnia Flagi). Był jednym z fundatorów Fundacji Promocji Zdrowia im. dr Stanisława Langa na Rzecz Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego. Obecnie jest przewodniczącym Rady Fundacji.   (www.powiatbrzozow.pl)

Najnowsze od

Brzozowiana.pl. All rights reserved.